data aktualizacji: 15-01-2019, 08:17

Alarm na budowę domu


wyświetleń: 5343Alarm na budowę domu


Budujesz dom i chcesz go zabezpieczyć? To dobry pomysł. Jaki system alarmowy wybrać na budowę domu? Masz dwie możliwości: tani alarm tymczasowy lub profesjonalny system.


TANI ALARM TYMCZASOWY

Tani system alarmowy

Głównym plusem taniego systemu alarmowego jest to, że jest on tani (przynajmniej z pozoru). Podstawowy system alarmowy możesz skompletować za około 1000zł - w tej cenie zazwyczaj zdobędziesz taki zestaw: centrala alarmowa uboga w  funkcje (bez możliwości rozbudowy), podstawowe czujki ruchu (prawdopodobnie tylko wewnętrzne), najtańszy sygnalizator, trochę kabla, a jeśli Ci się poszczęści to starczy jeszcze na pilot lub manipulator.
 

Słabe punkty systemu alarmowego

Taki system posiada kilka słabych punktów. Co zrobić z alarmem po zakończeniu budowy? Właściwie masz niewiele możliwości. Do nowego domu się nie przyda bo centrala jest za mała. Sprzedać alarm też będzie ciężko bo był już używany. Odradzam zamontowanie takiego systemu do budynku o powierzchni powyżej 100m²  – nie zapewni odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa.  Pozostaje schować system alarmowy „na pamiątkę”.


PROFESJONALNY SYSTEM ALARMOWY

 

Plan systemu alarmowegoZałóżmy, że  posiadasz dom w stanie surowym. Dopóki w środku nie ma tynków to mamy pole do popisu jeśli chodzi o instalację kablową. Warto zaprosić na tym etapie do siebie dobrego instalatora, który fachowym okiem spojrzy na dom i określi zagrożenia i najsłabsze punkty budynku, a następnie wykona pełną instalację.

 

 

Wkrótce dom jest bogatszy w centralę alarmową, czujniki zewnętrzne, sygnalizator i moduł powiadamiania. Budowa skończona. Warto ponownie spotkać się z instalatorem, który założy czujki  i inne elementy systemu. Na tym etapie czas na konfigurację i pełne uruchomienie. W ten sposób zainwestujesz raz, a dobrze. Teraz nie musisz nic wyrzucać, zmieniać, przerabiać. Niby większy wydatek, a w rzeczywistości oszczędnie i bezpiecznie.

 

Zaawansowany system alarmowy

Możesz rozłożyć w czasie zakup elementów systemu alarmowego - taki wydatek będzie dla Ciebie mniej odczuwalny


Jeśli spodobało Ci się drugie rozwiązanie to możesz je zrealizować w sposób ekonomiczny. Zaprojektuj system alarmowy i zakup w trakcie budowy jedynie niezbędne elementy (centrala, obudowy, akumulator, niektóre czujki, itp.) a następnie dokupuj sukcesywnie inne elementy. Najważniejsze, aby  instalacja przewodowa była odpowiednio rozprowadzona (za co odpowiada dobry projekt i instalator). Pozwoli Ci to uniknąć dodatkowych kosztów związanych z zakupem urządzeń bezprzewodowych.


MOJA WSKAZÓWKA

 

Plan systemu alarmowegoNajważniejsze: projekt alarmu – to on przewiduje co będzie potrzebne do zabezpieczenia budynku po skończonej  budowie. W oparciu o projekt możesz już zaopatrzyć się w podstawowe elementy do zabezpieczenia budowy, przydadzą się one później.

 

Bezpiecznej budowy!

źródło: montersi.pl
Inne artykuły w dziale:

© Copyright 2012-2022 poradybudowlane.com.pl | powered by: introNet