data aktualizacji: 25-05-2017, 08:15
    |     następna porada >>>

Co na zwieńczenie kanału wentylacyjnego


wyświetleń: 4915Co na zwieńczenie kanału wentylacyjnego


Kanały wentylacyjne mogą mieć postać indywidualnego wyprowadzenia ponad dach, które przebiega prosto do góry. Taki układ wymaga zabezpieczenia przed wnikaniem deszczu. Najlepiej w tej roli sprawdzi się daszek osłaniający. W przypadku zawirowań związanych ze zbyt słabym ciągiem komin można doposażyć w nasadę kominową wentylacyjną lub nawet rozbudowac cały system o nasady z wentylatorami tworząc tak zwany układ hybrydowy.

Druga opcja to wyprowadzenie boczne. To popularne rozwiązanie pozwala zminimalizować wizualnie wyprowadzenie komin, gdyż zamontowane w ścianach komina kratki są elementem nie wystającym ponad dach. Jednak jest to rozwiązanie nieco gorsze jeśli chodzi o funkcjonowanie samej wentylacji, zwłaszcza jeśli zostaną one poprowadzone w układzie dwurzędowym. Grozi to intensyfikacją zjawiska przedmuchu między sąsiednimi kanałami, co wiąże się z przenikaniem zapachów między pomieszczeniami. Oprócz tego pozbawiamy się możliwości wpływania na ciąg jeśli nastąpi niespodziewane pogorszenie ciągu wentylacyjnego.   


Na kominach wentylacyjnych najlepiej sprawdzają się daszki czterospadziste z pochyleniem górnej krawędzi. Taki układ ułatwia spływanie wody i chroni nasz komin.
 


zdjecie: SchiedelInne artykuły w dziale:

© Copyright 2012-2023 poradybudowlane.com.pl | powered by: introNet