data aktualizacji: 22-05-2020, 06:03
    |     następna porada >>>

Dom musi oddychać


wyświetleń: 360Dom musi oddychać


Ocieplone poddasze trzeba chronić przed wilgocią - również z wnętrza domu. Przenikaniu pary wodnej do przegrody przeciwdziała paroizolacja.

Część producentów rekomenduje stosowanie paroizolacji tylko w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności (łazienki, pralnie). ISOVER zaleca zastosowanie jej na całej powierzchni – para wodna może bez ograniczeń przemieszczać się z łazienki do przylegającego pokoju.

Dach skośny musi być wentylowany (wloty i wyloty powietrza znajdują się w kalenicy i przy okapie), inaczej w domu może pojawić się grzyb i pleśń.

Stosujmy zawsze paroizolację pod izolacją i wiatroizolację nad izolacją. Ponieważ ciepło ucieka poprzez dach zimą na zewnątrz budynku, a latem napływa ono do wewnątrz budynku, izolacja paroizolacyjna powinna mieć zmienny opór dyfuzyjny (zimą wysoki, latem niski).

Takie folie są już obecne na polskim rynku – nowością o szczególnie godnych polecenia parametrach i właściwościach aplikacyjnych jest ISOVER Vario XtraSafe. Aby zapewnić szczelność, system ISOVER Vario XtraSafe oprócz folii o poszerzonym zakresie zmienności oporu dyfuzyjnego (0,3-20m) zawiera również odpowiednie taśmy i kleje niezbędne do odpowiedniego, szczelnego, a przy tym łatwego (dzięki nowatorskiej technice łączeń) montażu.

Dom musi oddychać

Więcej o systemie Vario XtraSafe, jego składnikach i nowatorskim montażu: https://www.isover.pl/produkty/isover-varior-xtrasafe


Saint-Gobain Construction Products Polska             

ul. Okrężna 16,
44-100 Gliwice

e-mail: konsultanci.isover@saint-gobain.com 
tel.: 800 163 121
strona: www.isover.pl/

 

              
źródło: ISOVER
Inne artykuły w dziale:

© Copyright 2012-2020 poradybudowlane.com.pl | powered by: introNet