data aktualizacji: 26-10-2022, 05:42

Fototapety 3D, czyli jak podnieść wartość sprzedawanej nieruchomości


wyświetleń: 4374Fototapety 3D, czyli jak podnieść wartość sprzedawanej nieruchomości


Nie od dziś wiadomo, że liczy się pierwsze wrażenie i dotyczy to nie tylko naszego wyglądu. Ta sama zasada rządzi światem nieruchomości. Im lepszą reakcję wywołamy u potencjalnego kupca, tym większą mamy szansę na odniesienie sukcesu. Na co więc warto zwrócić uwagę, gdy wystawiamy na sprzedaż apartament? Na to, jak się prezentuje, gdy przekraczamy jego próg. Jeśli chcemy osiągnąć efekt WOW, postawmy na fototapety 3D na wymiar, które zamienią zwykłe wnętrze w spektakularną stylizację.

Dlaczego wybraliśmy akurat fototapety 3D? Z kilku powodów. Przede wszystkim dlatego, że to jeden z najszybszych i jednocześnie najbardziej spektakularnych pomysłów na to, by odmienić niewyróżniające się niczym mieszkanie. Dzięki takiej dekoracji zamienimy gąsienicę w przepięknego  motyla, a co najważniejsze, inwestycja ta nie zabierze nam ani wiele czasu, ani wielu pieniędzy. Prosty montaż, przystępne ceny i szeroki wybór wzorów sprawia, że bez trudu znajdziemy takie rozwiązanie, które będzie pasować do naszego apartamentu. Przejdźmy więc do konkretów i sprawdźmy, co jeszcze zyskamy, decydując się na fototapety 3D do salonu, sypialni czy przedpokoju.

 

Powiększony metraż

 

Zacznijmy od jednego z najważniejszych kryteriów, które wpływa na decyzję o kupnie nieruchomości, czyli metraż. Wydawać by się mogło, że w tej kwestii nasze możliwości są ograniczone. Dysponujemy taką, a nie inną powierzchnią i trudno z tym faktem dyskutować. Okazuje się jednak, że sytuacja nie jest stracona. W zasięgu naszej ręki znajduje się bowiem sprytny trick, który pomoże nam powiększyć optycznie kameralny pokój. W jaki sposób? Za sprawą przestrzennego wzoru, który zdobi fototapety 3D. Efekt trójwymiarowości może nam się kojarzyć z nowoczesnym kinem, gdzie za pomocą specjalnych okularów oglądamy film, który z ekranu wkracza w naszą rzeczywistość. Ścienne dekoracje wprowadzają natomiast do pokoju iluzję głębi, zamieniając płaską ścianę w otwartą przestrzeń. Dzięki temu, gdy wchodzimy nawet do niewielkiego pokoju, wydaje nam się, że jest o wiele większy niż w rzeczywistości. Jakie przedstawienie powinniśmy wybrać, by osiągnąć jak najlepszy rezultat? Możliwości jest naprawdę wiele, ale dużo zależy od estetyki, jaka panuje w naszej nieruchomości. Fototapeta powinna stać się integralną częścią wystroju, tworząc harmonijną całość. Wśród najczęściej wybieranych opcji znajduje się panorama słynnej metropolii, urokliwy pejzaż lub efektowna abstrakcja. Dwie ostatnie propozycje szczególnie zasługują na naszą uwagę.

Fototapety 3D, czyli jak podnieść wartość sprzedawanej nieruchomości

 

Zachwycający pejzaż

 

Drugim kryterium, który wpływa na decyzję, czy kupimy dane mieszkanie, czy nie, jest nie tylko lokalizacja, ale także widok. Zupełnie inną wartość ma apartament, którego okna wychodzą na otwartą przestrzeń, a inną taki, gdzie jedyne, co możemy podziwiać, to fasada sąsiedniego budynku. Być może dla wielu będzie zaskoczeniem, ale również i w tym wypadku mamy przepis na to, by poprawić niekorzystną sytuację. Obejdzie się bez teleportu i magii. Wystarczą nam malownicze fototapety 3D - do sypialni i salonu. W ten sposób brak efektownego widoku za oknem zrekompensujemy zachwycającym pejzażem na ścianie. Co więcej, nie ograniczają nas tutaj żadne szerokości geograficzne, a więc możemy sięgnąć i po egzotyczną plażę ze złotym piaskiem, i po alpejskie szczyty pokryte śniegiem, i po afrykańską sawannę, po której spacerują majestatyczne słonie. Inspiracją w doborze konkretnego krajobrazu może być dla nas także region, w którym znajduje się nieruchomość. Nad morzem wybierzmy wzburzone fale Bałtyku, na Mazurach zachód słońca nad jeziorem, a na Podhalu wizerunek Giewontu lub Morskiego Oka.

 

Oryginalna dekoracja

 

Niektórzy bardziej od praktycznych zalet nieruchomości cenią sobie jej oryginalność i może dotyczyć to zarówno układu mieszkania, jak i jego aranżacji. Kupowanie drogich mebli i designerskich bibelotów to nie tylko duży wydatek, ale także ryzyko, że nie do końca utrafimy z całym wystrojem w gusta naszego przyszłego klienta. Za to nowoczesne fototapety 3D to zupełnie inna historia. Wybierając efektowny wzór na ścianę i pozostawiając resztę przestrzeni do własnego zagospodarowania, stworzymy znakomity punkt wyjścia dla oryginalnej stylizacji. Co może się znaleźć na takiej fototapecie? Przede wszystkim abstrakcyjne, przyciągające wzrok kompozycje, których zaletą jest i wygląd, i zdolność do optycznego powiększenia przestrzeni. Możemy wybrać fototapetę, która będzie przypominać komputerową wizualizację przestrzennych brył, wzór przywodzący na myśl kosmiczny tunel czasoprzestrzenny lub przedstawienie bazujące na złudzeniach optycznych. Jak wyglądają takie dekoracje? Igrając z naszym zmysłem wzroku, sprawiają, że płaska ściana zaczynam wirować lub falować. Wszystko dzięki odpowiednio zestawionym, kontrastującym ze sobą kolorom i płynnym liniom. Tak ozdobione mieszkanie z pewnością zapadnie w pamięć.

Fototapety 3D, czyli jak podnieść wartość sprzedawanej nieruchomości

Nieruchomość, którą dysponujemy, jest jak białe, niezamalowane płótno. Tylko od nas zależy, w jaki sposób wykorzystamy jego potencjał i czy podkreślimy zalety, jakie w nim drzemią. Wystarczy naprawdę niewiele, by zwykłe mieszkanie przeistoczyć w zapierający dech w piersiach apartament. Fototapety 3D na wymiar są doskonałym pomysłem na błyskawiczną metamorfozę wnętrza, która naprawdę zdziała cuda.


Tekst powstał przy współpracy ze sklepem: Myloview
 

źródło: https://myloview.pl/


Inne artykuły w dziale:

© Copyright 2012-2023 poradybudowlane.com.pl | powered by: introNet