data aktualizacji: 27-11-2015, 09:13

Gdzie umieścić saune w domu


wyświetleń: 7279Gdzie umieścić saune w domu


Sauna w prywatnym domu to komfort i prestiż. Taka inwestycja wymaga jednak odpowiedniego projektu i przemyślanej lokalizacji. Domową saunę najlepiej jest umieścić w oddzielnym pomieszczeniu, w którym znajdzie się miejsce na kabinę, prysznic i inne akcesoria niezbędne dla komfortu użytkowania sauny. Sauna powinna być wyposażona w leżaki lub fotele, a także wskazane są wieszaki na ubrania. W ofercie producentów można spotkać modele 1-, 2- i wieloosobowe - w zależności od naszych potrzeb i możliwości finansowych.

Instalacja sauny wymaga zapewnienia dopływu ciepłej i zimnej wody oraz jej odpływu. Równie ważna jest instalacja elektryczna, która umożliwia podłączenie pieca. W miejscu, gdzie zaplanujemy saunę konieczne jest zapewnienie odpowiedniej wentylacji. Zatem wszędzie tam, gdzie możliwy jest dostęp do wymienionych mediów można montować również kabiny sauny. Może to być oddzielne pomieszczenie (wariant najbardziej optymalny), ale również łazienki, piwnica czy poddasze. Najmniejsze modele zajmują około 1,5 m2 (do użytkowania jedynie w pozycji siedzącej), a te rodzinne 3-5 m2 (z możliwością leżenia). Saunę kupuje się w częściach (gotowe prefabrykanty), które składa się na miejscu. Można zrobić to samodzielnie lub zatrudnić specjalną ekipę (firmowy montaż to koszt ok. 10% ceny kabiny).   

Sauny można montować również w ogrodzie, jednak należy wtedy liczyć się z wyższym kosztem, tak przygotowania, jak i eksploatacji takiej kabiny.

autor: wald55
zdjecie: Hydrospa

Inne artykuły w dziale:

© Copyright 2012-2022 poradybudowlane.com.pl | powered by: introNet