data aktualizacji: 24-11-2015, 12:56

Jak naprawić uszkodzony trawnik


wyświetleń: 2877Jak naprawić uszkodzony trawnik


Trawnik może zostać uszkodzony w skutek nieodpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych (lub ich braku) oraz czynników od nas nie zależnych. Miejscowe uszkodzenia można jednak usunąć.

  • miejsca bez trawy. Takie placki możemy uzupełnić. Wystarczy na wiosnę lub jesienią spulchnić to miejsce, wyrównać do poziomu trawnika i posiać trawę.
  • chwasty i mchy można wyeliminować za pomocą herbicydów. Mchy związane ze zbyt dużą wilgocią, zacienieniem lub kwaśnym podłożem zwalcza się wapnowaniem.
  • kretowiska - obecność korytarzy kretów pod trawnikiem są dowodem na obecności dżdżownic w glebie. Aby wystraszyć kreta z naszego podwórka można stosować różnego rodzaju elementy akustyczne i drgania, wysadzać rośliny o intensywnym zapachu, np. aksamitkę, bazylię, lebiodę oraz stosować zapachowe lub trujące preparaty chemiczne, np. Kretol, Polytanol, karbid oraz świece pamiętając, że zwierzę to jest częściowo chronione.

Zawsze należy również dokładnie usuwać skoszone fragmenty trawy, które jeśli pozostaną na murawie utworzą tzw. filc powierzchniowy, który utrudni wnikanie wody, dostęp do światła i pogorszy jakość darni. 

autor: wald55
Inne artykuły w dziale:

© Copyright 2012-2022 poradybudowlane.com.pl | powered by: introNet