data aktualizacji: 22-02-2016, 13:31

Jak połączyć różne materiały wykończeniowe na podłodze


wyświetleń: 6219Jak połączyć różne materiały wykończeniowe na podłodze


Łączenie różnych funkcji w jednym pomieszczeniu, np. kuchni z pokojem dziennym często wiąże się z koniecznością łączenia również różnych materiałów wykończeniowych (np. płytki ceramiczne z panelami). I tu rodzi się pytanie jak zrobić to łagodnie i stylowo. Jest na to kilka sposobów:

  • listwy podłogowe, które zakrywają styki łączeń. Zawsze warto wybierać kolor zbliżony do jednego z łączonych materiałów by nie wprowadzać dodatkowych szwów i urozmaiceń
  • płaskowniki wykonane ze stali lub mosiądzu, które układa się na sztorc, dzięki czemu zyskujemy płynne przejście. Takie rozdzielenie subtelnie wskazuje na granicę bez jej uwypuklania
  • jeśli łączymy materiały wymagające dylatacji możemy szczelinę wypełnić elastycznym materiałem, który pozwoli na odprężenia przy jednoczesnym zamaskowaniu przerwy. Idealnie w tej roli sprawdzi się korek.


Łączenia możemy wykonać w linii prostej, po łuku lub w dowolnym innym kształcie wynikającym z układu pomieszczenia. Zawsze jednak musi być to wykończenie równe i gładki by nie potykać się o nie oraz jak najbardziej szczelne by nie podchodził tam brud. 
Inne artykuły w dziale:

© Copyright 2012-2024 poradybudowlane.com.pl | powered by: introNet