data aktualizacji: 16-11-2020, 04:32

Jak przygotować ogród na zimę - okrywanie roślin


wyświetleń: 2436Jak przygotować ogród na zimę - okrywanie roślin


Przygotowanie ogrodu do zimy wiąże się przede wszystkim z ochroną roślin, które wymagają okrycia. Takie zabezpieczenie przyda się szczególnie w przypadku dużych mrozów przy jednocześnie małej ilości śniegu. Jednak nie warto z tym zajęciem czekać na przymrozki i tego typu zabieg wykonujemy już późną jesienią, czyli w listopadzie.

Do okrycia roślin na okres zimowych mrozów doskonale nadają się:

  • agrowłóknina - (biała, zimowa osłona na rolce lub kaptury/rękaw) najłatwiejszy sposób na zabezpieczenie roślin; można ją kupić w każdym sklepie ogrodniczym; skutecznie chroni przed wiatrem i mrozem, a także słońcem; sprawdzi się przy szczególnie wrażliwych gatunkach
  • snopy ze słomy - wykonane z nich chochoły sprawdzają się przy zabezpieczeniu roślin na pniu
  • igliwie, tzw. stroisz - to skuteczna ochrona dająca przepływ powietrza. Na wykonanie takiej osłony wykorzystuje się wszelkie gałęzie drzew iglastych.
  • zeschłe liście z ogrodu - tworzą szczelną ochronę, która jednak znacznie utrudnia dostęp powietrza, dlatego nie można ich wykorzystywać do okrycia roślin zimozielonych. Trzeba też uważać, gdyż liście mogą stać się siedliskiem chorób roślin.

Wybierając osłony dla roślin warto zwrócić uwagę by dobrze przepuszczały powietrze oraz wodę dając jednocześnie pędom swobodę. Szczególnie ostrożnym należy być szykując ochronę dla roślin zimozielonych oraz tych, które najwcześniej wegetują.


zdjecie: Ecoagra.plInne artykuły w dziale:

© Copyright 2012-2023 poradybudowlane.com.pl | powered by: introNet