data aktualizacji: 07-03-2018, 13:11

Jak ułożyć deskę barlinecką na ścianie - tutorial


wyświetleń: 1163
zobacz kolejne zdjęcia w artykule: Jak ułożyć deskę barlinecką na ścianie - tutorialzobacz kolejne zdjęcie w artykule: Jak ułożyć deskę barlinecką na ścianie - tutorial


KROK 5

Kolejny etap polega na wypoziomowaniu całej konstrukcji nośnej. Główna zasada mówi, że całość musi tworzyć jedną płaszczyznę. Do prawidłowego wypoziomowania konieczne jest przyłożenie pozimoicy na szerokości co najmniej 3 łat. W przypadku wystąpienia odchyleń od poziomu musimy poprawić konstrukcję, np. przy użyciu sklejki.


KROK 6

Teraz możemy skontrolować ponownie poziom ściany, pamiętając by odchylenie nie przekraczało 2 mm na długości 2 metrów.


KROK 7

W kolejnym etapie możliwe jest przejście do układania deski. Trzeba jednak pamiętać, że drewno powinno się zaaklimatyzować się w danym pomieszczeniu. W tym celu należy pozostawić je przez 48 godzin w opakowaniu fabrycznym. Po tym czasie warto zając się doborem kolorystycznym, gdyż naturalne drewno ma to do siebie, że posiada unikatowy wzór.


KROK 8

Do montażu deski barlineckiej do drewnianej konstrukcji legarów należy używać  kleju do drewna lub klej montażowego (do wysokości jednej deski). Pierwszą deskę (z obciętym piórem) dokładamy do podłogi, dociskamy do rusztu z klejem i od góry mocujemy klipsami.

źródło: Barlinek
zdjecie: Barlinek
© Copyright 2012-2022 poradybudowlane.com.pl | powered by: introNet