data aktualizacji: 27-12-2021, 13:08

Jak użytkować przydomową biologiczną oczyszczalnię ścieków?


wyświetleń: 547Jak użytkować przydomową biologiczną oczyszczalnię ścieków?


Przydomowe biologiczne oczyszczalnie ścieków cieszą się coraz większą popularnością. Nikogo nie powinno to dziwić, bo oczyszczalnia oznacza wiele korzyści dla środowiska, ale również dla użytkownika i jego domu. Dzięki nowoczesnej, zaawansowanej technologi, wykorzystującej ekologiczne rozwiązania, zyskuje gospodarka wodna i nasz portfel. To bezobsługowy, ekonomiczny i przyjazny dla użytkownika system neutralizowania ścieków.

 

Jak działa przydomowa oczyszczalnia ścieków?

 

Aby w pełni wykorzystać potencjał urządzenia, warto poznać podstawy jego funkcjonowania. Cała procedura nie jest skomplikowana, a jej zadaniem jest wykorzystanie zachodzących procesów biologicznych do oczyszczenia nagromadzonych ścieków.

Ma to charakter etapowy i rozpoczyna się od mechanicznego wyeliminowania wszystkich dużych elementów za pomocą aparatu przesiewowego. Kolejnym krokiem jest usunięcie odpadów mineralnych, które gromadzą się w specjalnych kanałach. Upływający czas powoduje, że zwartość stabilizuje się na dnie zbiornika, a następnie zostaje poddana obróbce biologicznej. Oczyszczone ścieki opuszczają zasobnik, a pozostałości w postaci osadu mogą zostać poddane powtórce procesów.

 

Oczyszczalnia biologiczna - krótka instrukcja użytkowania

 

Poznaliśmy prosty model działania przydomowej oczyszczalni, a teraz czas na kilka praktycznych wskazówek. Warto wiedzieć, że schemat pracy opiera się na mikroorganizmach biologicznych, dzięki którym eksploatacja jest tak automatyczna. Wykonanie następujących czynności zapewni im prawidłowe warunki skutecznego funkcjonowania, a nam szybki zwrot inwestycji oraz zdrowe otoczenie.

Po pierwsze prewencja. Należy pamiętać, że wydajność przydomowego systemu oczyszczania jest związana z czynnikiem biologicznym, a substancje pochodzenia chemicznego mogą być przyczyną zaburzenia gospodarki mikroorganizmów. Właśnie dlatego nie umieszczajmy w zbiorniku wszelkiego rodzaju smarów, farb oraz olejów.

Pozostałe odpady, na przykład chemia gospodarcza, mogą redukować liczbę i żywotność bakterii. Raz na dwa tygodnie zaleca się ich uzupełnienie za pomocą profesjonalnych preparatów, aplikowanych wprost do toalety. Jest to bardzo wygodne, a sam proces można wykonać podczas cotygodniowych porządków.

Ostatnia kwestia dotyczy regularnego opróżniania zgromadzonego osadu. W tym wypadku wystarczy wykonać zabieg raz w ciągu 9 miesięcy, a pozostały czas przeznaczmy na odpoczynek i relaks wśród zieleni.

Przestrzeganie tych kilku prostych zasad gwarantuje, że przydomowa biologiczna oczyszczalnia ścieków będzie służyć w sposób sprawny i produktywny. Głównym beneficjentem tej nowatorskiej metody jest ekologia, ale również my - goście wciąż jeszcze pięknej planety.

 

EKO-BIO Oczyszczalnie Sp z o.o. Sp k.

ul. 11 listopada 99/101
95-070 Aleksandrów Łódzki 

tel. 506-226-116, 784-761-082
www: oczyszczalnia.net
mail: kontakt@oczyszczalnia.net   

                                                EKO-BIO
źródło: Eko-Bio
Inne artykuły w dziale:

© Copyright 2012-2022 poradybudowlane.com.pl | powered by: introNet