data aktualizacji: 05-02-2020, 11:12
    |     następna porada >>>

Jak wybrać odpowiednie łóżko?


wyświetleń: 989Jak wybrać odpowiednie łóżko?


Przychodzi taki moment w naszym życiu, że budzimy się obolali i zachodzimy w głowę, co się właściwie stało: przecież spaliśmy. Tymczasem okazuje się, że mieliśmy pod plecami materac, który dawno już przeżył lata swojej świetności. Zazwyczaj nie zwracamy uwagi na to, na czym dokładnie śpimy, najważniejsze jest dla nas to, żeby po prostu mieć łóżko.

Tymczasem nasz wiek wcale nie jest dla nas łaskawy: im jesteśmy starsi, tym bardziej dopasowanego materaca potrzebujemy i tym lepszego łóżka do naszej sypialni. Wiele rzeczy składa się na to, żebyśmy mogli się wyspać. Jest to wiek, stan zdrowia, czasami również płeć. Każdy z nas ma swoje indywidualne zapotrzebowanie, dlatego warto zapytać lekarza, jeżeli budzimy się rano obolali.

 

Kup dobre łóżko

 

Kiedy zaczynamy urządzać sypialnię, powinniśmy zwrócić uwagę na wiele składowych. Przede wszystkim, powinna być ona odpowiednio oświetlona, ale jednocześnie musimy zamontować rolety, które będą chronić nas przed światłem słonecznym tak długo, aż postanowimy się obudzić.

To właśnie światło (i jego brak) sprawia, że nasz mózg wie, kiedy powinniśmy zasnąć. Właśnie dlatego częstym powodem bezsenności jest oglądanie telewizji, siedzenie przy komputerze czy przeglądanie smartfona tuż przed snem.

Jednakże podstawą dobrego spania jest, oczywiście, wygodne łóżko. 160x200 to wymiary, które są kupowane najczęściej i sprawdzają się z powodzeniem dla dwóch osób – czasami nawet jednej, takiej, co lubi wygodę i brak towarzystwa podczas snu. Jeżeli nie czujemy się dobrze na mniejszym posłaniu, to nie ma przeciwskazań do kupienia większego łóżka.

 

Zadbaj o sen wszystkich domowników

 

Każdy domownik potrzebuje zdrowego snu. Jeżeli mieszkamy sami, to nie musimy kłopotać się zbyt dużym wyborem. Jednakże, jeśli mamy dzieci, to sprawy wyglądają nieco inaczej. One również potrzebują snu – i to znacznie więcej niż dorośli. Nastolatkowie, dla przykładu, lubią ucinać sobie drzemki w dzień, jest to całkowicie normalne.

Dla starszych dzieci dobrym rozwiązaniem będzie więc łóżko 140x200 (takie, jakie można nabyć za pośrednictwem tej strony: https://senpo.pl/lozka/lozka-140x200/) – one rosną z miesiąca na miesiąc, toteż warto mieć dla nich coś większego, żeby pewnego dnia nie przeżyć zaskoczenia, że już przerosły swoje posłanie. Warto również zapytać je o to, co chciałyby mieć w swoim pokoju do spania: bardzo dużo możemy się na ten temat dowiedzieć od własnych dzieci. Pamiętajmy, że urządzanie ich sypialni – im starsze się robią – nie będzie już zależało tylko od nas.
Reasumując, łóżko to podstawa dobrego snu i bez niego nie będziemy mieli sypialni  z prawdziwego zdarzenia. Nawet w małych mieszkaniach powinniśmy spróbować znaleźć miejsce na to, żeby mieć wygodne posłanie. Tylko w ten sposób będziemy w stanie wypocząć przed kolejnym dniem i zregenerować siły. Jeżeli nie wiemy, jaki materac będzie dla nas najlepszy, spróbujmy zapytać w sklepie; jeśli zaś cierpimy na przewlekłą chorobę, zwróćmy się z tym pytaniem do naszego lekarza. Najważniejsze jest to, żebyśmy codziennie wstawali pełni prawdziwej energii!

źródło: SENPOInne artykuły w dziale:

konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2021


© Copyright 2012-2021 poradybudowlane.com.pl | powered by: introNet