data aktualizacji: 30-05-2022, 05:53
Jak wygląda proces nanoszenia powłoki 4 ECO PSC
wyświetleń: 1634

4 ECO Power Smart Coat to powłoka termoizolacyjna, która bazuje na nanotechnologii. Ta nowoczesna technologia posiada wiele zalet, a jedną z nich jest szybki proces aplikacji. Jak dokładnie wygląda nanoszenia tego materiału na ściany oraz czym najlepiej tego dokonywać? Na między innymi te dwa pytania odpowiemy w poniższym materiale.
4 ECO PSCoat to rozwiązanie, które ma na celu zastąpić styropian. Jak dowiodły badania prowadzone na elewacji ocieplonej tym systemem, przy odpowiedniej grubości powłoki, może ona dać równie wysoką skuteczność, co 12 cm czarnego styropianu. Żeby było to możliwe, należy na ściany budynku nałożyć trzy warstwy materiału, jakimi są: grunt, warstwa termiczna oraz farba fasadowa. Nim jednak rozpocznie się proces nanoszenia izolacji, ważne jest by wykonać dodatkowe czynności.
- Przed rozpoczęciem wykonania każdej realizacji nasi specjaliści najpierw wykonują audyt elewacji, by sprawdzić czy nie ma na niej żadnych mikropęknięć, a wszystko po to, by nasza izolacja mogła być skuteczna. Gdy budynek zostanie zaakceptowany do realizacji, przechodzimy do zabezpieczenia folią ochronną okien oraz wszelkich innych elementów, które nie powinny zostać zabrudzone. Po zakończeniu tych czynności, ocieplana powierzchnia jest czyszczona wodą przy pomocy myjki ciśnieniowej. Wszystko to jest niezbędne do tego, by nasza powłoka mogła spełniać swoje zadania – tłumaczy Seweryn Kołodziej, Project Manager firmy 4 ECO.
Po wykonaniu tych wszystkich zadań rozpoczyna się proces nanoszenia właściwych powłok, który odbywa się w trzech etapach. Najpierw ściany malowane są warstwą gruntującą PSC BASIC, która w zależności od warunków atmosferycznych musi schnąć od dwóch do trzech godzin. Następnie aplikuje się PSC BUILD, która wysycha przez minimum dwanaście godzin. Ostatnim etapem izolacji ścian jest naniesienie trzeciej warstwy PSC OUTSIDE, która podobnie jak poprzednia schnie przez dwanaście godzin. Nałożenie tych wszystkich powłok zapewnia równie skuteczną izolację co styropian, a ich aplikacja odbywa się przy pomocy kompresora.
Jakie są koszty termoizolacji powłoką 4 ECO PSC
Podobnie jak w przypadku większości prac budowlanych, tak i przy termoizolacji budynku za pomocą Power Smart Coat, koszty każdej realizacji są zależne od powierzchni jaka wymaga ocieplenia. Dlatego też przy wycenie do Klientów podchodzi się indywidualnie.
- Wydajność oferowanych przez nas powłok wynosi około 1 litra na metr kwadratowy. W związku z tym, chcąc osiągnąć warstwę o grubości około milimetra na 1 metrze kwadratowym, musimy wykorzystać około 1 litra naszych materiałów (gładka ściana). Biorąc pod uwagę wszystkie te liczby, nasi handlowcy spotykając się z Klientem, wykonują indywidualne obliczenia, które mają określić koszt inwestycji – wyjaśnia Seweryn Kołodziej z firmy 4 ECO.
Jak informują specjaliści z 4 ECO cena wykonania ocieplenia przy użyciu nanotechnologii wacha się w granicach od 160 do 190 złotych netto za metr kwadratowy, a ostateczna kwota uzależniona jest od stopnia trudności prac. Uśredniając koszty do 175 złotych netto za metr kwadratowy wynika, że przy powierzchni 100 metrów kwadratowych koszty jej ocieplenia wraz z materiałem będą wynosić 17 500 złotych netto. Jak więc można zauważyć wykonanie takiej usługi oprócz krótszego czasu realizacji jest również tańsze i trwalsze niż tradycyjna metoda wykorzystująca styropian.
Więcej na www.pscoat.pl
4 ECO Sp. z o.o.
Adres: Plac Niepodległości 1 |
![]() |
źródło: 4 ECO
