data aktualizacji: 22-02-2016, 10:58

Jak wykonać fundament pod bramę przesuwną


wyświetleń: 63636Jak wykonać fundament pod bramę przesuwną


Fundament pod bramę przesuwną powinien być wykonany poniżej głębokości, do jakiej przemarza grunt (80-140 cm). Najważniejsze w wykonaniu tego typu fundamentu jest właściwe zakotwiczenie miejsc, gdzie będą zlokalizowane wózki jezdne bramy. Najczęściej wymiarowo wygląda to następująco. Szerokość fundamentu pod ogrodzenie w miejscu zakotwienia wózków jest większa o min. 30cm. Długość fundamentu ogranicza odległość miedzy wózkami. Np. dla bramy o świetle 4m, odległość między wózkami musi wynosić min. 2m. W miejscu posadowienia wózków wmurowuje się blaszane marki i do nich później dospawuje się wózki.

Pamiętajmy o tym, żeby markę bliższą wjazdu umieścić tak aby wózek dospawać tak aby brama całkowicie odsłaniała wjazd. Jeśli marka będzie przy samym wjeździe to brama po całkowitym otwarciu może wystawać nawet 20cm poza słupek ogrodzenia, zmniejszając tym samym szerokość wjazdu.

Tak samo dobrze wymierzmy miejsce drugiego wózka jeśli tuż obok będzie furtka. Tak aby po zamknięciu bramy w świetle furtki nie wystawał kawałek profilu bramy.


 
Inne artykuły w dziale:

© Copyright 2012-2023 poradybudowlane.com.pl | powered by: introNet