data aktualizacji: 24-11-2015, 11:51

Jak wykonać izolację termiczną poddasza


wyświetleń: 15116



Jak wykonać izolację termiczną poddasza


I Wybór materiału izolacyjnego

W przypadku docieplania poddasza użytkowego należy pamiętać, że materiał izolacyjny trzeba wcisnąć w przestrzeń między więźbą dachową, dlatego musi on spełniać odpowiednie kryteria giętkości i sprężystości. Proponowana jest wełna mineralna, która jest tworzywem elastycznym, ale nie wiotkim. Dodatkowo nie ulega rozwarstwieniu, dzięki czemu jest dobrym izolatorem.

II Docinanie materiału izolacyjnego do rozstawu krokwi

Na początku należy zmierzyć wolną przestrzeń między krokwiami a następnie wyciąć płytę z wełny o 2 cm szerszą od uzyskanego pomiaru. Nadkład ma za zadanie dokładnie wypełnić wolne przestworze oraz zapewnić utrzymanie się wełny w otworze bez dodatkowych umocnień. Do docinania używa się prostych narzędzi typu nóż - warunek musi być bardzo ostry, by nie strzępił wełny. W czasie prac należy pamiętać o zachowaniu właściwej wentylacji ocieplenia.

III Wykonanie stelażu ze stalowych profili

Następny etap polega na wykonaniu stelażu do mocowania drugiej warstwy izolacyjnej. Taka konstrukcja musi mieć przebieg horyzontalny, czyli przecinać krokwie pod kątem prostym.

IV Układanie drugiej warstwy izolacyjnej

Zamontowany stelaż posłuży do montażu wełny pod krokwiami, w przestrzeniach między profilami stelażu. Tego typu konstrukcja ma za zadanie wyeliminować mostki cieplne, które mogły by powstać w miejscach drewnianych krokwi.

V Wykonanie paroizolacji

W końcowym etapie prac należy zadbać o paroizolację, którą może stanowić specjalna folia polietylenowa odznaczająca się niską paroprzepuszczalnością lub folia polipropylenowa. Owe regulatory pary mieszczą się ją bezpośrednio pod płytami gipsowo -kartonowymi przyklejając ją taśmą dwustronną do profili CD, łącząc kolejne pasy folii na zakład 20 cm i sklejając ze sobą.

VI Prace wykończeniowe

Na tak przygotowane podłoże można zamontować płyty gipsowo - kartonowe. Należy również pamiętać o szpachlowaniu szczelin. Podłoże następie maluje się wybraną farbą.
 








Inne artykuły w dziale:

© Copyright 2012-2024 poradybudowlane.com.pl | powered by: introNet