data aktualizacji: 14-01-2019, 12:54

Jak wzmocnić nawierzchnię lub umocnić zbocze


wyświetleń: 2358Jak wzmocnić nawierzchnię lub umocnić zbocze


Wszędzie tam, gdzie nie chcemy uszczelniać nawierzchni kostką brukową a marzy nam się stabilny grunt oraz w miejscach wymagających zabiegów umocnienia idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie kratek trawnikowych. Zapewniają one pełną swobodę aranżacyjną - można je wypełnić tłuczniem, grysem, żwirem lub trawnikiem, są przepuszczalne dla wód, a ich konstrukcja jest w pełni ekologiczna. Przykładem takiego rozwiązania jest system wzmacniania nawierzchni sypkich i trawy Inovgreen.

Kratki te są przyjazne środowisku, co potwierdzają certyfikaty wydane przez organy ds. właściwości ekologicznych. system wzmacniania nawierzchni sypkich i trawy InovgreenProdukowane z najlepszych materiałów recyklingowych (Aglomeratu), które nie emitują ołowiu ani dwutlenku węgla do środowiska. Kratownice są jednocześnie elastyczne i wytrzymałe.

Geokraty gwarantują przepuszczalność na poziomie 96%, a teren pod nimi pozostaje biologicznie czynny, bez konnieczności stosowania jakichkolwiek innych elementów odwodnienia.


Ścianki o grubości 5 mm zapewniają przenoszenie największych obciążeń, dzięki czemu dedykowane są głównie do obszarów z ruchem kołowym. Świetnie sprawdzają się przy umacnianiu zboczy. Grunt wzmocniony kratą Inovogreen zachowuje mikroklimat idealny jako przestrzeń życiowa dla zwierząt pożytecznych dla środowiska oraz zapewnia ochrona naturalnej gleby przed erozją.


Znajdują zastosowanie na drogach dojazdowych, podjazdach i placach manewrowych, przy zakładaniu zielonych parkingów, ścieżek oraz różnych form architektury ogrodowej. W wariancie najwyższej odporności mogą być wykorzystane także na lotniskach oraz parkingach również dla samochodów ciężarowych.


Kratkę można stosować w przypadku już istniejących trawników. Jej zielony kolor sprawia, że łatwo wtapia się w trwanik, a specjalna konstrukcja z wgłębieniami od spodu pozwala dłużej utrzymać wilgoć w podłożu, co zapewnia lepszy wzrost trawy.

system wzmacniania nawierzchni sypkich i trawy Inovgreen

 

ECO MAX
tel. (52) 386 38 31
kom. 888 444 419

www.kratkainovgreen.pl/

 

źródło: http://www.kratkainovgreen.pl/
Inne artykuły w dziale:

© Copyright 2012-2022 poradybudowlane.com.pl | powered by: introNet