data aktualizacji: 12-02-2018, 08:33

Jak znaleźć dobrego projektanta wnętrz


wyświetleń: 4347Jak znaleźć dobrego projektanta wnętrz


Najpierw warto sobie odpowiedzieć na pytanie, jakie wnętrze jest naszym wymarzonym. Potem warto przejrzeć portfolio projektantów, najlepiej w Internecie lub czasopismach wnętrzarskich. Zorietujemy się dzięki temu jakim warsztatem dysponuje dany specjalista oraz jaki styl jest dominujący w jego aranżacjach. Warto również zwrócić uwagę, czy projekty jego autorstwa pojawiają się w portalach wnętrzarskich i branżowych.

Dobrą praktyka jest również wybór poleconego architekta przez inne osoby, które są zadowolone z ostatecznego efektu oraz przebiegu współpracy. W takiej sytuacji możemy dowiedzieć się znacznie więcej szczegółów oraz poznać praktyczną stronę współpracy ze specjalistą od projektowania i urządzania wnętrz.

Własna ekipa fachowców to znak, że mamy do czynienia z osobą kompetentną oraz doświadczoną, która ma już wyrobioną pozycję na rynku, a także zaufanie społeczne.

Kolejne ważne kryterium dotyczy kosztów. Jeszcze przed rozpoczęciem współpracy należy dokładnie ustalić kosztorys oraz etapy i przewidziany czas prac. Ważne także, aby dogadać szczegóły co do form i terminów zaliczek. Warto ustalić by za zakup poszczególnych elementów rozliczać się na podstawie dostarczanych regularnie rachunków.  

Jeśli dokonamy już wyboru na podstawie zgromadzonych informacji warto umówić się na spotkanie, w czasie którego zorientujemy się, czy dana osoba jest w stanie pójść na kompromis w przypadku różnicy zdań, czy uważnie słucha oczekiwań Klienta oraz nie narzuca swojego zdania - to bardzo ważne cechy osoby, z którą będziemy wpsółpracować przez najbliższy czas, oraz której powierzymy tak ważby cel jak urządzenie własnego domu.


zdjecie: MM DeSign arch.Małgorzata MazurInne artykuły w dziale:

© Copyright 2012-2023 poradybudowlane.com.pl | powered by: introNet