data aktualizacji: 23-02-2016, 10:41

Jakie rośliny balkonowe wybrać


wyświetleń: 4390Jakie rośliny balkonowe wybrać


Na balkonie można hodować wiele różnych gatunków roślin. Od pięknie kwitnących kwiatów sezonowych, po całoroczne rośliny zielone. Można również zdecydować się na zioła i rośliny owocujące. Rodzaj roślin na balkonie powinien być uzależniony od pory roku oraz warunków panujących na balkonie (nasłonecznienie, siła wiatru itp.).

  • Iglaki na balkon sadzone w donicach lub skrzyniach powinny odznaczać się powolnym wzrostem. Są to, np. jałowiec płożący (odmiany Douglasii, Glauca, Wiltonii) i pospolity (odmiany Arnold, Gold Cone, Hibernica), sosna czarna (odmiany Helga i Nana) i bośniacka (odmiana Schmidtii), kosodrzewina (odmiana Gnom, Mops), świerk biały (odmiany Conica, Laurin, Alberta Globe)
  • Zioła doniczkowe mają podwójne zastosowanie związane z dekoracją balkonu i przyjemną wonią jaką dostarczają oraz możliwością wykorzystania ich w kuchni. Do popularnych ziół uprawianych na balkonach należą mięta, bazylia, tymianek, majeranek itp.
  • Lawenda, wrzosy i rośliny kwitnące, np. surfinie, pelargonie bluszczolistne, bidensy, lobelie przylądkowe, wilec, fuksje, petunie
  • Rośliny owocujące, czyli wszelkie miniaturowe i pienne odmiany porzeczki, agrestu, poziomek, truskawek, borówki. Można również zdecydować się na uprawianie winorośli czy pigwowca. 
autor: wald55
Inne artykuły w dziale:

© Copyright 2012-2022 poradybudowlane.com.pl | powered by: introNet