jesteś tu: Strona główna / Okna / Bramy

data aktualizacji: 22-02-2016, 13:29
    |     następna porada >>>

Jakie są rodzaje bram garażowych


wyświetleń: 6642Jakie są rodzaje bram garażowych


Bramy garażowe mogą występować w kilku wariantach. Głównym kryterium wydzielenia jest sposób otwierania się bramy. I tak mogą być:

  • bramy rozwieralne (jedno- lub dwuskrzydłowe), czyli otwierane tak jak drzwi. Konstrukcja wsparta jest na zawiasach i zazwyczaj otwierana jest ręcznie, choć niekiedy istnieje możliwość dokupienia siłowników sterujących. Wadą ich jest konieczność wygospodarowania dużej przestrzeni na podjeździe, zaletą zaś niska cena
  • bramy uchylne, czyli sztywna konstrukcja, która w całości uchyla się. Ruch ten zazwyczaj wspomagają sprężyny, a samo skrzydło zajmuje sporo miejsca. Sprawdzą się w niewielkich garażach jednostoiskowych z dużym podjazdem.
  • bramy segmentowe zbudowane z kilku segmentów, które w trakcie otwierania chowają się na sufit (górne) lub do jednego z boku (boczne). Mają szerokie zastosowanie i są bardzo wygodne w użyciu.
  • bramy rolowane działające jak rolety okienne, czyli zwijane na specjalny wał zamocowany przy suficie garażu. Zajmują najmniej miejsca w garażu i są łatwe w obsłudze.


Przy zakupie bramy garażowej warto także zwrócić uwagę na rodzaj automatyki oraz czy brama jest ocieplana. Przydatne mogą okazać się wbudowane w bramę drzwi serwisowe, dzięki którym możliwe będzie wejście do garażu bez otwierania całego skrzydła.
Inne artykuły w dziale:

© Copyright 2012-2023 poradybudowlane.com.pl | powered by: introNet