data aktualizacji: 27-11-2015, 08:30

Jakie są rodzaje farb do ścian


wyświetleń: 5025Jakie są rodzaje farb do ścian


Podejmując się malowania ścian w naszym domu warto sprawdzić, jakie dostępne są farby na rynku. Oprócz koloru warto zwrócić uwagę na przeznaczenie, czyli do jakiego podłoża pasuje dana farba, gwarantuje to przyczepność powłoki malarskiej do ściany. Ważne jest również by farby dobierać do charakteru pomieszczenia (warunków w nim panujących). W sprzedaży mamy dostępne farby emulsyjne takie jak farby akrylowe (tynk, beton, korek, drewno), silikonowe (tynk, cegła, korek, drewno), akrylowo-silikonowe (tynk, cegła, korek, drewno) i silikatowe (tynk).
Na rynku wystepują dodatkowo emulsje lateksowe, które są odmianą farby akrylowej, ale mają większą odporność mechaniczną, dlatego stosuje się je w kuchniach, łazienkach i pralniach. Farby mogą występować w wersji matowej, półmatowej (satynowa) lub z połyskiem.  

Producenci ciągle ulepszają farby wzbogacając ofertę o farby fosforyzujące zawierające pigmenty absorbujące promienie świetlne, farby pachnące, tablicowe, po których można pisać, czy magnetyczne, do których przywiera magnes.

autor: wald55
zdjecie: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie"

Inne artykuły w dziale:

© Copyright 2012-2022 poradybudowlane.com.pl | powered by: introNet