data aktualizacji: 23-02-2016, 12:41

Jakie żarówki kupić?


wyświetleń: 3217Jakie żarówki kupić?


Żarówki tradycyjne, które zalicza się do najbardziej energochłonnych systematycznie wycofywane są ze sprzedaży. Na ich miejsce wprowadzono inne typy żarówek.

  • Żarówki energooszczędne, nazywane również świetlówkami, są znacznie trwalsze - święcą nawet do 15 tysięcy godzin, ale nieco gorzej odwzorowują kolory. Bardzo często mówi się również o tym, że świetlówki emitują nieciągłe widmo, które męczy oczy. Takie żarówki dłużej się nagrzewają (ok 2 s) a z czasem słabiej świecą.
  • Żarówki typu halogeny świecą równomiernie i nawet do 5 razy dłużej niż te tradycyjne. Światło z halogenów jest bielsze niż przy tradycyjnych żarówkach. Halogeny działają na niskim napięciu, dlatego przy ich zakupie konieczne jest dobranie transformatora. Jednak zużycie energii jest wyższe niż w przypadku świetlówek i LED-ów.
  • Żarówki LED są najtrwalsze (do 50 tysięcy godzin świecenia), energooszczędne, jednak również najdroższe. Najlepiej sprawdzają się do podświetlenia punktowego. Emitowane przez nie światło odpowiada tradycyjnym żarówkom o mocy 25 WAT. 
autor: wald55
Inne artykuły w dziale:

© Copyright 2012-2022 poradybudowlane.com.pl | powered by: introNet