data aktualizacji: 24-11-2015, 08:59

Kiedy można izolować ławy fundamentowe


wyświetleń: 7824Kiedy można izolować ławy fundamentowe


Ławy fundamentowe izoluje się w pełni, częściowo lub wcale w zależności od specyfikacji projektowej. Budynki pasywne posiadają w pełni zaizolowane ławy fundamentowe, co oznacza, że izolacja została wykonana przed zalaniem ław. W pozostałych przypadkach izolację przeprowadza się dopiero przy ścianach fundamentowych murowanych na ławie.

Przed położeniem pierwszej warstwy bloczków betonowych należy ułożyć hydroizolacje (folię do izolacji poziomej fundamentów). Po wymurowaniu ścian do poziomu zero i ich wyschnięciu należy je zaizolować malując dwukrotnie odpowiednimi preparatami (np. roztworem emulsji asfaltowych, lepikiem).

Od zewnątrz należy dodatkowo zainstalować izolację termiczną płytami polistyrenowymi, styrodurem lub styropianem hydrofobizowanym. Należy pamiętać, że płynne hydroizolacje na bazie ropy naftowej nie mogą mieć bezpośredniego kontaktu ze styropianem. Do izolacji zewnętrznych powierzchni ścian fundalentowych należy używać preparatów wodorozcieńczalnych. Bezpośrednio od gruntu można przyłożyć folię budowlaną lub folię fundamentową kubełkową.

autor: paukar
Inne artykuły w dziale:

© Copyright 2012-2022 poradybudowlane.com.pl | powered by: introNet