data aktualizacji: 09-02-2024, 08:35
    |     następna porada >>>

Montaż baterii podtynkowych w łazience


wyświetleń: 4313Montaż baterii podtynkowych w łazience


Baterie łazienkowe wpływają na funkcjonalność łazienki. Wygląd armatury łazienkowej, jak i jej sposób montażu sprawiają, że prysznic jest przyjemnym doświadczeniem. Systemy podtynkowe są ponadto szczególnie efektowne, gdyż wszystkie elementy instalacji są schowane pod ścianą.

 

Dlaczego warto zdecydować się na podtynkowe baterie łazienkowe?

 

Jeżeli ktoś chciałby schować wszelkie rury, które prowadzą do ciepłej i zimnej wody, podtynkowe baterie łazienkowe idealnie się do tego nadają. Bateria umywalkowa, czy armatura, którą montuje się pod prysznicem sprawiają wówczas, że wykończenie łazienki jest bardziej estetyczne w stylu glamour. Wybierając deszczownice, nawet te w stylu retro, można się spodziewać, że doskonale wpiszą się w nowoczesny wygląd tego pomieszczenia.

bateria podtynkowa nowoczesna prysznicowa Strefa Łazienek

Baterie podtynkowe prezentują się wówczas niezwykle elegancko, a zarazem łazienka jest dzięki nim bardziej praktyczna i łatwiej utrzymać ją w czystości. Jako że wszelkie elementy instalacji znajdują się pod tynkiem, nie ma żadnych wnęk, czy trudno dostępnych przestrzeni. Uzyskuje się jednolitą płaszczyznę, która „zachęca” do wzięcia prysznicu i relaksu. Użytkując przestrzeń, w której znajduje się podtynkowa armatura łazienkowa, można poczuć się niemalże jak w ekskluzywnym hotelu, czy salonie SPA.

 

Baterie podtynkowe – instalacja bez kucia

 

Pomimo tego, że najczęściej i standardowo wręcz baterie podtynkowe montuje się poprzez wykucie w ścianie odpowiedniej wnęki, obecnie udaje się obejść bez integrowania w strukturę ściany.  Wystarczy zdecydować się na specjalny stelaż, w którym umieszcza się wszystkie elementy instalacji baterii umywalkowej i deszczownicy.

W tym przypadku zamiast kuć ścianę, obudowuje się ją, by ukryć stelaż z całą instalacją podtynkowej baterii umywalkowej i prysznicowej. Zatem przed założeniem widocznych elementów podtynkowej baterii łazienkowej należy obłożyć stelaż płytami gipsowo-kartonowymi. Następnie płyty te wykańcza się analogicznie jak zwykłą ścianę, kładąc na nie płytki ceramiczne.

instalacja baterii łazienkowej podtynkowej Strefa Łazienek

Podczas tego sposobu montażu elementy instalacji baterii podtynkowych lokuje się w puszce, która znajduje się pod ścianą, czyli w stelażu. Z kolei rury hydrauliczne, wąż, czy dysze umieszcza się w się w stelażu. W ten sposób wszystkie elementy instalacji podtynkowej baterii umywalkowej i deszczownicy są schowane pod tynkiem. Każdy z nich ma swoje miejsce, dzięki czemu mają co najmniej tak długą żywotność, jaką zapewnił producent podtynkowej armatury łazienkowej.

 

Montaż deszczownic i baterii podtynkowych bez kucia – zalety

 

Instalując deszczownice oraz baterie podtynkowe bez kucia na stelażu, można wykonać te prace znacznie szybciej niż wybierając tradycyjną metodę. Nieraz podczas skuwania wierzchniej warstwy ściany, można uszkodzić instalację elektryczną, czy zrobić większą wnękę niż jest potrzebna. Ponadto często nie obejdzie się bez wiertarki udarowej, która powoduje znaczny hałas, przez co montaż można zaliczyć do pracy wykończeniowej w trudnych warunkach.

Poza tym, że montaż jest szybki, można go również wykonać samodzielnie, a materiały, jakie są do tego potrzebne, nie kosztują zbyt wiele. Jako że zwykle baterie łazienkowe i ścianę wokół nich wykańcza się kafelkami, taki zakup nie będzie dodatkowo nadwyrężał domowego budżetu.

źródło: Strefa Łazienek


Inne artykuły w dziale:

© Copyright 2012-2023 poradybudowlane.com.pl | powered by: introNet