jesteś tu: Strona główna / Okna / Bramy

data aktualizacji: 26-11-2015, 10:31

Montaż segmentowej bramy garażowej - krok po kroku


wyświetleń: 3556
zobacz kolejne zdjęcia w artykule: Montaż segmentowej bramy garażowej - krok po krokuzobacz kolejne zdjęcie w artykule: Montaż segmentowej bramy garażowej - krok po kroku


Jeśli próby automatycznego otwarcia i zamknięcia bramy przebiegły pomyślnie, możemy przystąpić do instalacji fotokomórek zapobiegających przytrzaśnięciu osób lub przedmiotów podczas zamykania bramy. Obecnie fotokomórki nie są konieczne, gdyż mechanizmy automatycznego zamykania posiadają są bardzo czułe na przeciążenia i jakakolwiek przeszkoda na drodze bramy zostaje natychmiast wykryta po jej dotknięciu a brama błyskawicznie odwraca bieg cofając się o kilkadziesiąt cm.

Producenci automatycznych bram garażowych przygotowali również gotowe rozwiązania na wypadek przerw w dopływie prądu. Mechanizm spinający silnik z bramą można bez trudu rozłączyć i w każdym momencie przejść do ręcznej obsługi bramy. Ponowne połączenie bramy z automatem realizuje wygodny zatrzask.

W przypadku garaży wolnostojących lub garaży bez dodatkowego wejścia producenci rekomendują zastosowanie zwalniacza rygla np. w zabezpieczonej kluczem obudowie wkomponowanej w zewnętrzną ścianę garażu.

autor: budowlaniec
© Copyright 2012-2022 poradybudowlane.com.pl | powered by: introNet