data aktualizacji: 15-11-2021, 12:50

Najlepszy pomocnik ogrodowy – dla kogo robot, a dla kogo rider?


wyświetleń: 965Zadbany trawnik przed domem


Koszenie trawy to jeden z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych w ogrodzie. Jednym sprawia przyjemność, a dla innych jest uciążliwym obowiązkiem, zwłaszcza, gdy trawnik ma dużą powierzchnię. Sprawdź, czy lepszym wyborem dla Ciebie jest robot koszący, czy może rider.

 

Czym różni się rider od robota koszącego?

 

Ridery i roboty koszące należą do kategorii kosiarek samojezdnych, które przeznaczone są do pielęgnacji trawników. Roboty koszące doskonale sobie radzą z trawnikami do 5 000 m2. Natomiast ridery zostały zaprojektowane do pracy na dużych posesjach jako urządzenie wielofunkcyjne, które oprócz efektywnego koszenia trawy idealnie pomoże przy innych pracach.

Podstawową różnicą między kosiarką typu rider a robotem koszącym jest kwestia obecności operatora. W pierwszym przypadku, aby wykosić trawę, musimy sami prowadzić maszynę. Natomiast roboty są w pełni automatyczne i wymagają niewielkiego wsparcia z naszej strony. Wystarczy, że zaprogramujemy harmonogram pracy i od czasu do czasu wyczyścimy kosiarkę. W konsekwencji zyskujemy wolny czas, który możemy spędzić z rodziną lub zająć się innymi pracami ogrodniczymi.

Roboty koszące i ridery różnią się oczywiście także budową, poszczególnymi funkcjami i możliwościami technicznymi. Kosiarki automatyczne to urządzenia o niewielkich rozmiarach, które zasilane są akumulatorowo. Pracują każdego dnia, nawet przy złej pogodzie ścinając dobowy przyrost trawy. Drobne ścinki pozostają na trawniku, szybko zamieniając się w naturalny nawóz. Ponadto cechują się zaawansowanymi technologicznie rozwiązaniami i inteligentnymi funkcjami. Mogą być obsługiwane za pomocą smartfona.

Aplikacja do sterowania robotem koszącym

Natomiast ridery to duże maszyny z silnikiem spalinowym i fotelem dla operatora. Doskonale radzą sobie z wysoką, grubą trawą i wymagającym terenem. Ridery charakteryzują się wydajnością oraz szybką i precyzyjną pracą. Mogą być wyposażone w wyrzut tylny, funkcję mulczowania, ale dostępne są także modele z opcją zbierania pokosu do kosza. Istotną zaletą riderów jest możliwość wykorzystania ich przez cały rok, dzięki dodatkowemu wyposażeniu.

 

Rider czy robot koszący? Co wybrać?

 

Zarówno ridery, jak i roboty koszące doskonale sprawdzają się do koszenia trawnika i znacząco ułatwiają pracę. Każda z maszyn ma swoje wady i zalety. Wybór zależy głównie od preferencji i potrzeb właściciela posesji.

Roboty koszące to nowoczesny sposób pielęgnacji ogrodu dla osób, które nie lubią kosić trawnika lub nie mają na to czasu. Poza tym to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich lubiących innowacyjne technologie, ale także ceniących ekologiczne trendy. Roboty koszące są bowiem ciche, energooszczędne i bezemisyjne. Ponadto dzięki kompaktowym rozmiarom zajmują niewiele miejsca przy przechowywaniu.

Z kolei ridery są polecane dla osób, którym praca w ogrodzie sprawia radość i daje satysfakcję. Jazda kosiarką samojezdną to dla wielu przyjemność. Co więcej, ridery to urządzenia wielofunkcyjne, które mają zastosowanie do różnych prac przez cały rok, np. zamiatanie, odśnieżanie, transport. Decydując się na ridera, trzeba jednak mieć miejsce do przechowywania zarówno maszyny, jak i dodatkowych akcesoriów.

Rider – łatwy sposób na koszenie trawnika o dużej powierzchni

 

Robot koszący – piękny trawnik bez wysiłku

 

Wybierając robota koszącego, warto postawić na lidera w branży zautomatyzowanych kosiarek, czyli markę Husqvarna. Automower® to innowacyjne maszyny, które zostały skonstruowane do pielęgnacji każdego ogrodu, bez względu na wielkość, ukształtowanie czy zagospodarowanie terenu. Obsługują trawniki do 5000 m² (lub większe w zależności od liczby robotów) i koszą na wzniesieniach o nachyleniu do 70% (wybrane modele).

Roboty koszące Automower® wyposażone są w unikalny system cięcia, który w połączeniu z regularną, codzienną pracą niezależnie od pogody daje najlepsze efekty pielęgnacji trawnika. Trawa z każdym dniem staje się coraz bardziej gęsta, soczyście zielona i pozbawiona mchu oraz chwastów.

Znakiem rozpoznawczym robotów koszących Husqvarna jest zaawansowana technologia Automower® posiadają szereg inteligentnych funkcji, m.in. pokonują wąskie przejścia, automatycznie się ładują, koszą po spirali w celu wyrównania różnicy wysokości trawy oraz dostosowują pracę do tempa wzrostu trawnika. Ponadto można je kontrolować za pomocą smartfona z każdego miejsca oraz zintegrować z systemami Smart Home (np. Google Home, Fibaro, IFTTT).

Warto też wspomnieć o licznych funkcjach gwarantujących bezpieczeństwo użytkowania, zabezpieczeniach antykradzieżowych oraz ekologicznej pracy. Sąsiedzi docenią, że Twój trawnik kosi Automower®, czyli imponująco ciche urządzenie, które nie emituje spalin. Robot koszący to rozwiązanie, które pozwoli Ci zaoszczędzić cenny czas i cieszyć się zadbanym trawnikiem każdego dnia.

Robot koszący Husqvarna kosi trawę przed domem

Sprawdź ofertę inteligentnych robotów koszących Automower®

 

Rider – przyjemność koszenia i uniwersalność zastosowań

 

Ridery Husqvarna doskonale sprawdzają się do koszenia trawników powyżej 1500 m². Bez problemu radzą sobie w trudno dostępnych miejscach, wąskich przestrzeniach oraz na wzniesieniach. Modele z napędem na wszystkie koła mogą być użytkowane na śliskich i pochyłych trawnikach oraz do prac przez cały rok.

Rider Husqvarna jako zamiatarka

Przegubowy układ kierowniczy zapewnia doskonałą zwrotność, zaś zamontowany z przodu zespół tnący zwiększa widoczność obszaru pracy z fotela kierowcy. Dzięki temu koszenie jest wydajne nawet w ogrodach z dużą liczbą przeszkód, takich jak rabaty kwiatowe czy inne elementy architektury ogrodowej.

Ridery wyposażone są w różne opcje koszenia – wyrzutnik tylny do wyższej trawy, BioClip®, czyli funkcja mulczowania oraz zbieranie trawy dla czystego trawnika bez ścinków. Cechują się także niezwykle łatwą jazdą i manewrowaniem dzięki precyzyjnemu kierowaniu, przekładni hydrostatycznej sterowanej pedałami i intuicyjnym urządzeniom sterującym.

Szeroki wybór osprzętu do riderów Husqvarna sprawia, że kosiarka może być użytkowana przez cały rok. Do wyboru są m.in. pługi śnieżne, przyczepy, szczotki, rozsiewacz, brony, aeratory i wiele innych przystawek. Wielofunkcyjne ridery nie tylko perfekcyjnie koszą trawę, ale także dają przyjemność z jazdy.

Rider Husqvarna to uniwersalny sprzęt do prac w ogrodzie

Jeżeli nadal nie wiesz, jaką kosiarkę wybrać, skorzystaj z pomocy fachowców. Autoryzowani Dilerzy Husqvarna odpowiedzą na wszystkie pytania, zapewniają także profesjonalny serwis.

źródło: Husqvarna
Inne artykuły w dziale:

© Copyright 2012-2022 poradybudowlane.com.pl | powered by: introNet