data aktualizacji: 01-02-2021, 12:06

Nowoczesny system centralnego odkurzania z wężem chowanym w ścianie Hide-A-Hose


wyświetleń: 1667Nowoczesny system centralnego odkurzania z wężem chowanym w ścianie Hide-A-Hose


Bardzo ciekawą alternatywą do tradycyjnego systemy centralnego odkurzania jest system Hide-A-Hose.
System ten uwalnia nas od noszenia, rozwijania, a po skończonej pracy zwijania i chowania standardowego węża systemu centralnego odkurzania. Z pewnością jest to system bardziej wygodny w obsłudze, ponieważ nie musimy martwić się o dodatkowe miejsce na przechowanie węża, który w systemie Hide-A-Hose jest schowany w instalacji. Kiedy chcemy odkurzać, wyciągamy odpowiednią ilość węża, blokujemy go, montujemy rączkę i zaczynamy sprzątać. Mamy do dyspozycji gniazdo ssące z włącznikiem on/off, którym włączamy odkurzacz  lub możemy skorzystać z rękojeści wyposażonej w nadajnik i odbiornik RF wówczas włącznik on/off mamy na uchwycie.

Hide-A-Hose

W systemie Hide-A-Hose jedno gniazdo ssące może obsłużyć nawet 150-200 m². Węże ssące występują w długości od 9 do 18 m. Na potrzebę sprzątania należy wysunąć z gniazda odpowiednią długość węża. Każde gniazdo zaopatrzone jest w specjalną blokadę, która hamuje ponowne wciągnięcie lub wypadnięcie węża z gniazda. Po zakończonej pracy należy odblokować gniazdo i przyłożyć dłoń na końcu węża, wytworzone w ten sposób podciśnienie spowoduje zassanie węża do instalacji.

Nowoczesny system centralnego odkurzania z wężem chowanym w ścianie Hide-A-HoseNowoczesny system centralnego odkurzania z wężem chowanym w ścianie Hide-A-Hose

Wąż ssący wyposażony jest w pokrowiec, który spełnia dwie zasadnicze funkcje: pozwala w płynny sposób na wyciąganie i zasysanie węża do instalacji oraz chroni meble przed ewentualnym uszkodzeniem podczas sprzątania. Pokrowiec można zdjąć i wyprać w pralce.

Nowoczesny system centralnego odkurzania z wężem chowanym w ścianie Hide-A-Hose

System Hide-A Hose wydaje się droższy, ale tak naprawdę etap instalacyjny jest tańszy. W tym systemie potrzebujemy mniej gniazd ssących i mniej materiałów instalacyjnych niż przy tradycyjnym systemie centralnego odkurzania, gdzie zazwyczaj stosujemy wąż o długości 9,1 m. Natomiast przy systemie Hide-A-Hose stosuje się węże od 9-18 m.

Nowoczesny system centralnego odkurzania z wężem chowanym w ścianie Hide-A-Hose            Nowoczesny system centralnego odkurzania z wężem chowanym w ścianie Hide-A-Hose

Montaż instalacji Hide A Hose różni się od tradycyjnego systemu przede wszystkim tym, że używamy specjalnych łagodnych łuków 90°, 45° i 22,5°. W celu poprawnego działania systemu i łatwego wyciągania węża z instalacji zaleca się użyć maksymalnie 3 łuków 90° przy tworzeniu instalacji pod jedno gniazdo ssące HAH. Instalację pod każde gniazdo należy wydłużyć o min. 10% w stosunku do długości węża ssącego HAH, aby swobodnie mógł się w niej schować.

Nowością w tym systemie jest kaseta gniazda Hide-A-Hose przeznaczona do montażu przed tynkami. Główną jej zaletą jest wbudowany ruchomy króciec przyłączeniowy, który dzięki możliwości manewrowania w różne strony znacznie ułatwia montaż gniazda ssącego HAH, a także pozwala w łatwy sposób ustawić odpowiedni kąt podejścia instalacji.

System Hide-A-Hose niewątpliwie ma dużo zalet, ale myślę, że najważniejszą z nich jest wygoda podczas sprzątania, dlatego nikogo nie powinno dziwić, że system ten zdobył uznanie niejednego użytkownika i już cieszy wielu odbiorców.

TopVac  

ul. Moderska 1A, Zamysłowo
62-060 Stęszew

tel. (61) 8177-043
infolinia 601-082-919

www: www.topvac.pl
mail: biuro@topvac.pl

                                    TopVac
źródło: TopVac


Inne artykuły w dziale:

© Copyright 2012-2024 poradybudowlane.com.pl | powered by: introNet