data aktualizacji: 05-03-2021, 09:22

Odkurzacz centralny - na co zwrócić uwagę


wyświetleń: 4366Odkurzacz centralny - na co zwrócić uwagę


Decydując się na instalację odkurzacza centralnego w domu warto, na etapie wyboru danego modelu, należy uwzględnić następujące parametry:

  • dobór uwarunkowany jest ilością gniazd ssących i długością instalacji
  • gniazda ssawne powinny być zlokalizowane centralnie, tak by można dotrzeć do najdalszej części kondygnacji. Najlepiej jest unikać miejsc za meblami i drzwiami
  • przy określaniu długości instalacji należy uwzględnić również jej przebieg. Przy każdym kolanku 90o konieczne jest dodanie 3 metrów instalacji, zaś kolanka 45o to dodatkowe 1,5 metra (podobne zasady dotyczą trójników, które zmieniają kierunek przepływu)
  • długość instalacji liczy się z długością węża  
  • przyłącze do przewodu magistralnego (łączącego najdalsze gniazdo z jednostką centralną i odgałęzieniami do innych gniazd) powinno być wykonane w płaszczyźnie poziomej, tak by uniknąć spadków grawitacyjnych
     

Instalacja rurowa prowadzona jest w ścianach, posadzkach lub przestrzeniach technicznych. Do poprawnego funkcjonowania systemu centralnego odkurzania wystarczy zamontować jedno gniazdo na piętro. W przypadku zastosowania węża ssącego o standardowej długości - 9 m,  jedno gniazdo umożliwia posprzątanie powierzchni ponad 100 m2. Dostępne są także węże o większej długości - 11 i 15 m.


zdjecie: TopVacInne artykuły w dziale:

© Copyright 2012-2023 poradybudowlane.com.pl | powered by: introNet