data aktualizacji: 05-02-2020, 06:43
    |     następna porada >>>

Ogrodź płotem swój teren – odpowiadasz za niego!


wyświetleń: 785Ogrodź płotem swój teren – odpowiadasz za niego!


Standardy bezpieczeństwa musi spełniać każdy - nie tylko dlatego, że wymaga tego prawo, ale także po to, żeby nikomu nie stała się krzywda. To podstawowy obowiązek każdego przedsiębiorcy, właściciela budowy czy nawet osoby, która posiada odgrodzony kawałek własnego terenu. Nieproszeni goście stanowią zagrożenie zarówno dla naszego dobytku, jak i dla samych siebie - i jeżeli wyraźnie nie zaznaczymy, że to jest nasza przestrzeń, to istnieje szansa, że ktoś się na nią wedrze.

W celu odgrodzenia naszej własności - ze względów bezpieczeństwa - musimy podjąć kilka kroków. Przede wszystkim musimy zdecydować się na zakup odpowiedniego ogrodzenia. Takiego, które będzie dostatecznie wysokie i wytrzymałe. W ten sposób utrudniamy wejście tym, którzy nie powinni znaleźć się na naszym terenie i jesteśmy bezpieczni w momencie,
w którym ktoś postanowi wbrew zakazom dostać się do miejsca, w którym znajdować się nie powinien.

Właśnie dlatego przyda nam się odpowiednie ogrodzenie budowy. Dla wygody można nabyć takie, które da się w przyszłości złożyć i przenieść. Powinno być one wykonane z solidnego tworzywa, które zapewni im wytrzymałość także względem trudnych warunków atmosferycznych.

 

Jak wybrać ogrodzenie?

 

Pamiętajmy, że ogrodzenie trzeba kupować przede wszystkim u sprawdzonego dystrybutora, który wie, jak operować stalą i jak sprawić, by ogrodzenie stało się barierą nie do przejścia. Kuszące może być nabycie płotu na portalu ogłoszeniowym - zwłaszcza, kiedy kryterium staje się cena - ale nie będziemy mieli pewności, czy będzie on wytrzymały.

Jeżeli nie mamy pewności, czy dany dystrybutor jest godny zaufania, możemy sprawdzić jego stronę internetową poprzez wyszukiwarkę Google. Zazwyczaj pojawiają się tam opinie o firmie - w ten sposób jesteśmy w stanie powiedzieć, czy ludzie byli zadowoleni z obsługi. Pamiętajmy jednak o tym, że zadowolony klient nie zawsze zostawi komentarz, za to niezadowolony da wyraz swojej złości zawsze. Z tego też względu starajmy się zawsze skontaktować ze sprzedawcą i dowiedzieć, co ma do zaoferowania.

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

 

Wybór dobrego producenta zapewni nam przede wszystkim spokój - dobrze wykonany i zamontowany płot będzie nas chronił przez długi czas przed niepożądanymi osobami. To tyczy się zarówno złodziei, jak i bezdomnych, którzy chcieliby znaleźć dla siebie kąt. Prywatny, ogrodzony teren nie jest miejscem, jaki zapewni tym drugim właściwą opiekę, dlatego nie powinni się tam znajdować, bo, jeżeli - na przykład - umrą z wyziębienia, odpowiedzialnością może zostać obarczony właściciel terenu. Ogrodzenie z blachy trapezowej (takie jak w tym miejscu: https://www.sonto.pl/ogrodzenia-budowlane-tymczasowe/ogrodzenie-tymczasowe-z-blachy-perforowanej/) zapewni jednak bezpieczną barierę na przykład placowi budowy.

Reasumując, to, czy nasza własność zostanie ogrodzona, jest naszą odpowiedzialnością i nie da się jej scedować na nikogo innego. Wynika to ze względów bezpieczeństwa. Czasami może się nawet okazać, że nie dostaniemy ubezpieczenia, jeżeli nie przyłożyliśmy wagi do tego, jak ma wyglądać zabezpieczenie terenu.

 

źródło: Sonto.pl
Inne artykuły w dziale:

© Copyright 2012-2021 poradybudowlane.com.pl | powered by: introNet