data aktualizacji: 23-02-2016, 10:34

Podłączenie grzejnika - dolne czy boczne


wyświetleń: 18500Podłączenie grzejnika - dolne czy boczne


Podłączenie grzejnika odbywa się za pomocą dwóch rur - zasilającej, która doprowadza gorącą wodę ze źródła ciepła oraz powrotnej, która odprowadza schłodzoną wodę. Układ tych rur może mieć dwie lokalizacje - u dołu grzejnika lub z boku. Przy zakupie grzejnika należy zwrócić uwagę na typ podłączenia danego modelu.

  • podłączenie dolne - rury zlokalizowane są w podłodze lub w ścianie tuż nad podłogą. Przyłącze wymaga konsoli przyłączeniowej z zaworami odcinającymi na zasilaniu i powrocie


Modele z tego typu podłączeniem wyposażone są we wbudowany zawór grzejnikowy i wewnętrzny kanał odpowiedzialny za dystrybucję ciepłej wody w górę grzejnika. Mogą być podłączone z lewej lub z prawej strony.

W przypadku grzejników z podłączeniem dolnym istnieje również możliwość przyłącza bocznego. Modele mają przyłącze z prawej bądź z lewej strony

  • podłączenie boczne - rury zlokalizowane są w bruździe w ścianie w górnej części grzejnika (z prawej lub lewej strony)


Takie podłączenie wykonuje się przy użyciu kątowego zaworu odcinającego i kątowego zaworu grzejnikowego, który znajduje się na rozgałęzieniu miedzy grzejnikiem a głowicą termostatyczną oraz gałązkami biegnącymi do pionu w ścianie.

Podłączenie boczne może mieć również postać podłączenia krzyżowego, które zalecane jest w przypadku długich grzejników.
 
Inne artykuły w dziale:

© Copyright 2012-2023 poradybudowlane.com.pl | powered by: introNet