data aktualizacji: 19-06-2020, 02:27

Podstawowa pielęgnacja deski tarasowej


wyświetleń: 3792Podstawowa pielęgnacja deski tarasowej


Oprócz sezonowej konserwacji desek tarasowych (olejowania) nie można zapominać o ich rutynowej pielęgnacji. Podstawową czynnością jest przede wszystkim regularne sprzątanie. Na tarasie nie powinny zalegać wszelkiego typu zanieczyszczenia w postaci piasku, błota, liści czy igliwia. Do tych czynności najlepiej jest użyć zwykłej szczotki lub szczotki ryżowej. W przypadku mocniejszych zabrudzeń warto jest umyć taras wodą dodając delikatne środki czyszczące. Jeśli deski są ryflowane czynność tą wykonujemy wzdłuż ryfli. Systematyczne usuwanie zabrudzeń spowalnia proces niszczenia drewna.

Pielęgnacja zimowa wymaga więcej pracy. Nie można pozwolić aby śnieg zalegał przez dłuższy czas na tarasie. W przypadku gdy zamarznie nie można usuwać go siłą, gdyż może to spowodować uszkodzenie desek. W sytuacji oblodzenia tarasu pod żadnym pozorem nie wolno używać detergentów chemicznych czy soli do jego usunięcia, gdyż mogą one wniknąć w strukturę drewna i spowodować jego uszkodzenie.  

Po zimie trzeba sprawdzić wszystkie połączenia elementów tarasu. W przypadku ewentualnych uszkodzeń naprawiamy je i dokręcamy obluzowane wkręty.

Pielęgnacja tarasów zrobionych z deski kompozytowej nie wymaga aż takich nakładów pracy, ogranicza się tylko i wyłącznie do jej mycia.
 
Inne artykuły w dziale:

© Copyright 2012-2023 poradybudowlane.com.pl | powered by: introNet