data aktualizacji: 11-04-2022, 07:30

Powłoka 4 ECO PSCoat dociepli dom, skutecznie zastępując styropian


wyświetleń: 10118Powłoka 4 ECO PSCoat dociepli dom, skutecznie zastępując styropian


Rozważając termoizolację stajemy przed wieloma dylematami, a jednym z nich jest sposób izolacji budynku. Do tej pory najpopularniejszy był styropian, jednak w ostatnich latach, na rynku pojawiają się nowoczesne technologie, które są w stanie skutecznie go zastąpić. Jedną z nich jest innowacyjny system 4 ECO PSCoat, będący z pozoru zwykłą farbą, ale posiadający niezwykłe właściwości.

Zalet izolacji Power Smart Coat jest bardzo wiele, a jedną z nich jest funkcja ochronna. Oferowana przez firmę 4 ECO powłoka, jest w stanie skutecznie zabezpieczyć przed ogniem, pleśnią, wilgocią, stratami ciepła bądź korozją. Dlatego już w tym zakresie materiał ten zyskuje przewagę nad powszechnie stosowanym styropianem. Jednak czym tak naprawdę jest ta technologia?
 


 

4 ECO PSC niezwykła powłoka, która wygląda jak farba

 

Power Smart Coat to innowacyjna powłoka, która jest nowoczesnym spojrzeniem na termoizolację. Tak jak około 10 do 20 lat temu uważano, że im grubiej się ubierzemy, tym będzie nam cieplej i myśl ta była przewodnią przez wiele lat, tak wynalezienie goretexu zmieniło wszystko. Podobnie jest z cienkimi powłokami izolacyjnymi, które są alternatywą dla tradycyjnych systemów opierających swoje działanie o grubość izolatora. 4 ECO PSC stawia na nowatorskie wykorzystanie nanosfer kwarcowych z próżnią w środku do izolacji obiektów. Jednak na czym tak właściwie polega jej działanie?


- Izolacja przy użyciu PSC bazuje na odbiciu i skróceniu fali energii. W przeciwieństwie do tradycyjnych materiałów, gdzie energia przez izolator jest absorbowana, powłoki wykorzystujące nanosfery, mają za zadanie odbicie energii. W tych malutkich kuleczkach jest próżnia, a jak wiadomo próżnia jest znakomitym izolatorem – tłumaczy Seweryn Kołodziej, Project Manager ds. 4 ECO PSCoat.

Izolacja Power Smart Coat skutecznie zabezpiecza przed ogniem, pleśnią, wilgocią, stratami ciepła oraz korozją

Zaletą 4 ECO PSCoat jest fakt, iż izolacja ta na pierwszy rzut oka  niczym nie różni się od farby. Nośnikiem mikrosfer znajdujących się w tej powłoce jest farba akrylowa wzbogacona odpowiednimi dodatkami. Dlatego też jej aplikacja jest niezwykle łatwa i polega na tym samym co malowanie ścian. W związku z tym izolowanie jest bardzo łatwe i zajmuje mniej czasu, a to dlatego, że wystarczy warstwa o grubości minimum 0,4 milimetra, która skutecznie zastąpi tradycyjną formę ocieplania wykorzystującą styropian.

Izolacja Power Smart Coat skutecznie zabezpiecza przed ogniem, pleśnią, wilgocią, stratami ciepła oraz korozją

 

4 ECO PSCoat – gdzie znajdzie swoje zastosowanie?

 

Oferowany przez 4 ECO system OUTSIDE to skuteczne rozwiązanie dla izolacji zewnętrznej budynku. Oprócz tego, POWŁOKA PSC4ECO/INTERIOR znajdzie swoje zastosowanie wewnątrz domu. Wówczas spełnia ona zadania mające na celu zapobiegać wychładzaniu się pomieszczeń oraz pojawianiu się pleśni i wilgoci. Dodatkowo jeżeli pojawiają się problemy z przegrzewającym się dachem specjalna odmiana PSC4 ECO ROOF będzie w stanie rozwiązać ten problem. Kolejną z możliwości użytkowania tej powłoki jest szerokorozumiany przemysł.
Jak widać technologia ta, może być stosowana w wielu aspektach życia codziennego, ale uniwersalność to nie jedyna jej zaleta.


- Niejednokrotnie dołożenie tradycyjnej izolacji do już istniejącej, wymusza na nas zakołkowanie całości elewacji, a jak wiemy, każdy kołek stanowi mostek termiczny. Okna chowają nam się w tunel, a sam czas realizacji przedsięwzięcia średnio dla jednorodzinnego domu trwa trzy tygodnie i zostawi bałagan na podwórku. Natomiast stosując nasze rozwiązanie wszystko może zostać wykonane w nie dłużej niż pięć dni. Dodatkowo kubatura budynku  nie ulegnie zmianie, a gołym okiem będzie widoczna tylko odświeżona elewacja, natomiast w rzeczywistości otrzymamy docieplony budynek z trwałym kolorem. – tłumaczy Seweryn Kołodziej z 4 ECO.

Izolacja Power Smart Coat skutecznie zabezpiecza przed ogniem, pleśnią, wilgocią, stratami ciepła oraz korozją

Na zakończenie warto wspomnieć, że standardową barwą PSC jest biała, ale może ona być barwiona zgodnie ze wzornikiem RAL. Należy jednak zaznaczyć, że specjaliści z 4 ECO wskazują, iż nie zaleca się tworzenia ciemnych barw. Dodatkowo wskazują oni wysoką trwałość powłoki, która została przebada w komorach starzeniowych na 30 okresów wiosna, lato, jesień, zima. Test wskazał iż izolacyjność powłoki nie zmieniła się w tym okresie.
Jak widać ta innowacyjna technologia posiada wiele korzyści, dlatego też jeżeli jest potrzeba zaizolowania budynku, warto postawić na to nowoczesne rozwiązanie, które wkrótce może być podstawowym materiałem do ocieplania ścian.


Więcej na www.pscoat.pl

4 ECO Sp. z o.o.
tel. +48 533 012 231

Adres: Plac Niepodległości 1
          25-506 Kielce
 
www: 4-eco.pl
mail: biuro@4-eco.pl

                                                                       
źródło: 4 ECO


Inne artykuły w dziale:

© Copyright 2012-2024 poradybudowlane.com.pl | powered by: introNet