data aktualizacji: 16-05-2023, 09:09
    |     następna porada >>>

Poznaj WEBERTEC - posadzki żywiczne „nie do zdarcia”!


wyświetleń: 683Poznaj WEBERTEC - posadzki żywiczne „nie do zdarcia”!


Inwestorzy oraz wykonawcy coraz częściej decydują się na powłoki żywiczne, jeśli chodzi o technologię wykańczania podłóg i posadzek. Sposób ten ma wiele zalet nie tylko w przypadku obiektów przemysłowych i komercyjnych, ale również w domach prywatnych. Oferta WEBER z chemią budowlaną zawiera żywice webertec charakteryzujące się wysoką odpornością chemiczną, a także niesamowitą trwałością, za sprawą najwyższej klasy ścieralności.

Na dobór żywicy posadzkowej wpływ mają warunki eksploatacji pomieszczenia. Pod uwagę trzeba wziąć natężenie ruchu na posadzce oraz szacowane obciążenia mechaniczne i chemiczne. Innym wyróżnikiem będzie szorstkość podłoża – spośród dostępnych produktów, wedle uznania i sposobu użytkowania, istnieje możliwość wykonania systemów od gładkich do antypoślizgowych. Poza możliwościami mechanicznymi wybór może uwzględniać warianty o różnej wizualizacji – mające jeden kolor, zawierające kolorowe paski czy chipsy dekoracyjne. Można zdecydować się także na zaprojektowanie i wykonanie dekoracyjnych posadzek, używając dwóch lub kilku kolorów, za sprawą których da się stworzyć oryginalny wzór.

 

Gładkie, suche i mocne podłoże

 

Bez względu na wybór systemu żywicznego, punktem wyjściowym będzie jakość podłoża. Aby posadzka była trwała, powinno być ono gładkie, suche i mocne. W innej sytuacji podłoga popęka, a warstwa żywiczna będzie się odspajać. W przypadku popękanego podłoża, rysy należy poszerzyć i sklamrować żywicą EP 500 fix. Na warstwy podłogi powinna przypadać szczelna hydroizolacja, będąca zarazem paroizolacją. Wykonanie posadzek żywicznych powinniśmy rozpocząć od gruntowania żywicą EP 100 lub EP 150, zależnie od systemu warstwę gruntującą można również ogniowo przesypać suszonym piaskiem kwarcowym. Jako najpopularniejsze podłoże pod posadzkę żywiczną uważany jest oczyszczony mechanicznie i wygładzony beton o właściwej klasie. Do tego celu można użyć szpachlówki epoksydowej przygotowanej z żywicy webertec EP 150 base.

Zestaw żywic posadzkowych webertec

 

Ogromny wybór żywic posadzkowych webertec

 

Asortyment żywic Weber o różnych właściwościach i zastosowaniach daje wiele możliwości wykorzystania ich w obiektach przemysłowych, pomieszczeniach technicznych, sklepach, magazynach, budynkach użyteczności publicznej, na parkingach czy powierzchniach wystawienniczych, zarówno tych poddawanych obciążeniom ruchem pieszym, jak i średnim ruchem transportowym.

Mogą być aplikowane na wielu rodzajach podłoży tj. betonowe i anhydrytowe czy istniejące powłoki epoksydowe – trzeba tylko wybrać właściwy produkt lub zestaw produktów. W ofercie żywic marki WEBER znajdziemy nie tylko żywice gruntujące, ale także żywice kolorowe: webertec EP 200 color oraz webertec EP 250 level, nadające się przy wykonywaniu barwnych posadzek zasypywanych zwykłym oraz barwionym piaskiem kwarcowym lub posypką z kolorowych płatków. Żywica webertec 300 uni idealnie się natomiast sprawdzi do wykonywania warstw zasadniczych „kamiennych dywanów”, zaś żywica dyspresyjna webertec EP 400 AQ Color do tworzenia kolorowych elementów graficznych na podłożach mineralnych.

 

Kontakt w sprawie produktów:

logo_weberSaint-Gobain Construction Products Polska sp. z o.o.
Weber

ul. Cybernetyki 9
02-677 Warszawa
tel. +48 22 457 14 57
infolinia: 800 163 121
www: pl.weber

źródło: Saint-Gobain Construction Products Polska sp. z o.o. Weber


Inne artykuły w dziale:

© Copyright 2012-2023 poradybudowlane.com.pl | powered by: introNet