data aktualizacji: 16-11-2020, 04:32

Prace wykończeniowe - co można robić zimą


wyświetleń: 2718Prace wykończeniowe - co można robić zimą


Kolejność prac wykończeniowych może się nieco różnić od zaplanowanego harmonogramu, zwłaszcza w okresie przejściowym. Wszystko zależy od temperatury powietrza w miesiącach jesiennych. Taki stan umożliwia prowadzenie prac wykończeniowych wewnątrz budynku. Warunkiem koniecznym jednak jest możliwość uruchomienia ogrzewania - może być ono prowizoryczne, wykonane tylko na potrzeby tego sezonu (ogrzewanie przenośne elektryczne lub gazowe, koza itp.). Ważne jest zapewnienie też odpowiedniej wentylacji, która będzie odprowadzać nadmiar wilgoci.

 

Zakres prac wykończeniowych, które można wykonać zimą:

  • murowanie ścian działowych,
  • kładzenie tynków, gładzi
  • układanie płytek
  • malowanie

Wszelkie prace wykończeniowe prowadzone zimą wymagają stosowania lepszej jakości materiałów budowlanych lub wzbogacić jej o specjalne domieszki. Trzeba też się liczyć z możliwością wydłużenia czasu wiązania w stosunku do informacji podawanych przez producenta. Prowadzenie prac wymaga utrzymania stałych warunków temperaturowo-wilgotnościowych w budynku. W innym wypadku może się okazać, że na wiosnę konieczne będą poprawki.

Planowanie prac wykończeniowych ma też swoje zalety. Po pierwsze pozwala znacznie przyśpieszyć czas budowy, a zważywszy na coraz łagodniejszy klimat w naszym kraju, często sezon kończy się nie w październiku czy listopadzie, a dopiero w drugiej połowie stycznia. Do tego w okresie zastoju budowlanego wiele firm oferuje konkurencyjne ceny na swoje usługi, łatwiej też o wolne terminy.
Inne artykuły w dziale:

© Copyright 2012-2023 poradybudowlane.com.pl | powered by: introNet