data aktualizacji: 22-05-2018, 10:06

Rodzaje baterii zlewozmywakowych


wyświetleń: 3497Rodzaje baterii zlewozmywakowych


Zastanawiając się nad wyborem baterii zlewozmywakowej jedynym kryterium nie powinien być wymiar estetyczny. Niezwykle ważną sprawą jest jej funkcjonalność, gdyż dobrze dobrana bateria pozwoli nie tylko na zaoszczędzenie czasu jaki potrzebujemy na przygotowanie posiłku, ale także na sprawne posprzątanie po nim. Producenci proponują nam szeroką gamę produktów w różnych kształtach i gamie kolorystycznej. Baterie zlewozmywakowe możemy jednak poszeregować wedle określonych grup:

 •   baterie naścienne i stojące

Baterie naścienne instalowane bezpośrednio do złączy ciepłej i zimnej wody wychodzącej ze ściany.
Baterie stojące montowane są w otworze zlewozmywaka bądź na blacie. Obecnie są najpopularniejszą wersją baterii kuchennych. Za pomocą złączy elastycznych usytuowanych pod blatem podpięta jest zimna i ciepła woda, dlatego montaż jak i naprawa w przypadku awarii są bardzo proste.

 •    baterie jedno i dwuuchwytowe

Baterie jednouchwytowe posiadają wbudowany tylko jeden mechanizm za pomocą, którego możemy regulować zarówno temperaturę wody jak i rodzaj jej strumienia. Ich zaletą jest fakt, że są bardzo poręczne, jeśli chodzi o prace kuchenne.
Baterie dwuuchwytowe (z dwoma kurkami) posiadają dwa osobne pokrętła służące do mieszania wody, każdy z nich służy do regulowania intensywności strumienia i temperatury.

 •   baterie bezdotykowe

Ich uruchomienie powoduje elektroniczny sensor - działają w momencie wykrycia w pobliżu obiektu, nie wymagają obsługi dłonią. Automatycznie dozują wodę o odpowiedniej temperaturze jak i sile strumienia wody.

 •  baterie termostatyczne

Bateria taka posiada wbudowane dwa pokrętła, jedno służy do ustawienia siły strumienia wody a drugi do regulacji jej temperatury. Automatyczny układ pilnuje temperatury wody przez co jest on niewrażliwy na wahania ciśnienia w rurach.

 •  baterie z podgrzewaczem

Bateria daje możliwość osiągnięcia temperatury wrzątku bez konieczności korzystania z dodatkowych urządzeń. Idealne dopasowanie podgrzewacza i baterii powodują, że jest ona prosta w montażu. Zawór gorącej wody posiada zabezpieczenie przez dziećmi HotLock, które chroni przed oparzeniami.

 •  baterie dwufunkcyjne filtrujące wodę

Zastosowane filtry pomagają usunąć z wody wszelkie zanieczyszczenia i szkodliwe związki, które woda przyswaja w trakcie przemieszczania się przez rury wodociągowe. Układ z filtrem bez większych problemów zmieści się w szafce pod zmywakiem.

Istotną kwestią przy wyborze baterii kuchennej jest zwrócenie uwagi na wylewkę jaką posiada dana bateria. Producenci prześcigają się w propozycjach, które mają za zadanie ułatwić nam pracę w kuchni. Wylewkami jakie mamy do wyboru są:

 • ruchome - obracają się o 120 lub 360 stopni lub nieruchome
 • niskie, średnie lub wysokie
 • stojące lub z wyciąganą wylewką
 • w kształcie litery U, C lub L
 • wylewki sprężynowe, które dodatkowo mogą posiadać wbudowaną funkcję prysznica lub niezależny prysznic ręczny, dzięki któremu proste prace kuchenne nie będą stanowić już problemów.


Uzupełniająco, niektóre wylewki mogą posiadać funkcję SpeedClean, dzięki której w prosty sposób można usunąć kamień z otworów wytryskowych.


Ważne jest to, aby baterię zlewozmywakową dobrać pod siebie, zarówno jeśli chodzi o wygląd jak i fakt w jaki sposób chcemy jej użytkować i wybrać takie rozwiązanie, które jest dla nas najkorzystniejsze.

autor: Magda
zdjecie: Konkurs fotograficzny "Nasze Kuchnie"

Inne artykuły w dziale:

© Copyright 2012-2022 poradybudowlane.com.pl | powered by: introNet