data aktualizacji: 02-02-2024, 09:54
    |     następna porada >>>

Saint-Gobain Solutions prezentuje Termokompendium - kompleksowy przewodnik po termomodernizacji


wyświetleń: 221 – artykuł promocyjnySaint-Gobain Solutions prezentuje Termokompendium - kompleksowy przewodnik po termomodernizacji


W reakcji na rosnące zapotrzebowanie na skuteczne rozwiązania termomodernizacyjne, firma Saint-Gobain Solutions z przyjemnością prezentuje wyjątkowy e-book. Termokompendium to pierwszy kompleksowy przewodnik po termomodernizacji dostępny na rynku, łączący w sobie ekspertyzę kilku marek Saint-Gobain. Przedstawia on praktyczne narzędzia oraz produkty, które poprawiają efektywność energetyczną różnych elementów domu, takich jak okna, dachy, ściany, stropy czy podłogi. Stanowi on niezastąpiony zasób dla wszystkich, którzy pragną żyć komfortowo i jednocześnie cieszyć się niższymi rachunkami za energię.

W obliczu coraz bardziej restrykcyjnych dyrektyw unijnych, mających na celu zwalczanie kryzysu energetycznego i coraz bardziej odczuwalnych zmian klimatycznych, termomodernizacja nieefektywnych budynków staje się kluczowym elementem lepszego jutra. Zgodnie z Długoterminową Strategią Renowacji Budynków, w Polsce istnieje około 14,2 miliona obiektów budowlanych, w tym aż 5,5 miliona domów jednorodzinnych, które w dużej mierze nie spełniają obowiązujących standardów energetycznych. Wiele z nich zostało zbudowanych przed wprowadzeniem nowoczesnych przepisów budowlanych, uwzględniających kluczowe kwestie, takie jak izolacja termiczna.

Niedostateczna izolacja budynku, przestarzałe okna i nieskuteczne systemy ogrzewania przyczyniają się do znaczących strat ciepła, co prowadzi do nadmiernej konsumpcji energii, emisji dużych ilości zanieczyszczeń i rosnących kosztów utrzymania.

Nawet 70% energii dostarczanej do domu przeznaczamy na jego ogrzewanie, niestety, jeśli budynek nie jest odpowiednio zaizolowany, sporo z niej tracimy – tłumaczy Henryk Kwapisz, Dyrektor ds. Relacji Instytucjonalnych Grupy Saint-Gobain w Polsce, współautor Termokompendium. – Badania pozbawiają złudzeń: ok. 30% ciepła ucieka przez złej jakości dach, kolejne 20-30% przez nieocieplone ściany, a nawet 25% przez przestarzałe okna i szyby. Termomodernizacja jest kluczem do poprawy tego stanu rzeczy. Termokompendium to pierwsza tego typu kompleksowa publikacja, pokazująca spektrum rozwiązań na styku marek Saint-Gobain w obszarze termomodernizacji i poprawy efektywności każdego elementu przegrody budynku – od okien i szyb, przez dach, stropy, ściany zewnętrzne oraz podłogi. Tylko produkty o najlepszych parametrach technicznych pozwolą na długoletni komfort w postaci ciepłych wnętrz i niższych rachunków za ogrzewanie.

Wyjątkowe wyzwanie, z jakim dzisiaj boryka się Polska w kontekście termomodernizacji, stawia przed nami ogromne zadanie. Realizacja tych ambitnych celów wymaga nie tylko znacznych nakładów finansowych, lecz również pełnej świadomości i zaangażowania zarówno ze strony władz, jak i społeczeństwa.

Rozumiejąc kompleksowość tych wyzwań, Saint-Gobain Solutions, nowa jednostka w strukturze Grupy Saint-Gobain, skupiająca się na synergii oraz promocji kompleksowych i innowacyjnych rozwiązań budowlanych, z dumą prezentuje Termokompendium – interaktywny przewodnik, który nie tylko klaruje proces skutecznej termomodernizacji, ale także podkreśla korzyści ekonomiczne tego przedsięwzięcia.

Wydawnictwo cyfrowe, sygnowane pieczątką jakości Saint-Gobain, staje się narzędziem dostarczającym kompleksową wiedzę i praktyczne wskazówki, poparte wieloletnim doświadczeniem tworzących go ekspertów. Nieoceniony wkład w powstanie publikacji mieli bowiem:

Ewa Bryś, Koordynator Materiałów Technicznych i BIM oraz Szymon Raćkowski, Menadżer Działu Rozwoju i Doradztwa Technicznego Saint-Gobain Construction Products Polska (Isover, Rigips, Weber), Henryk Kwapisz, Dyrektor ds. Relacji Instytucjonalnych Grupy Saint-Gobain w Polsce, Maciej Mańko, Menadżer Marketingu Saint-Gobain Glassolutions oraz Arkadiusz Jóźwik, Menadżer Produktu Saint-Gobain Leca.

Termokompendium oferuje właścicielom domów nie tylko zrozumienie potencjalnych korzyści płynących z termomodernizacji, ale również konkretne kroki do osiągnięcia tych celów oraz dostęp do innowacyjnych technologii wspierających ten proces. Dodatkowo, przewodnik bliżej przybliża programy rządowe, takie jak Czyste Powietrze czy Ciepłe Mieszkanie, które oferują możliwość uzyskania odpowiedniego dofinansowania.

Saint-Gobain Solutions podkreśla także kluczową rolę wyboru odpowiednich materiałów z szerokiej gamy marek, takich jak Isover, Rigips, Weber, Leca, Glassolutions i Swisspacer. Te produkty, wchodzące w skład wydajnych systemów budowlanych, stanowią gwarancję najwyższej jakości i efektywności. Istotnym aspektem termomodernizacji jest również możliwość skorzystania z usługi Odnowa Okna, obejmującej wymianę samych pakietów szybowych.

W skutecznej termomodernizacji liczy się holistyczne podejście – mówi Maciej Mańko, Marketing Manager Saint-Gobain Glassolutions Polska. – Naszym celem jest przeprowadzenie czytelnika krok po kroku przez niełatwy proces modernizacji termicznej i zwrócenie uwagi na aspekty związane z kolejnością dokonywanych prac, co ma ogromne znaczenie dla finalnego rezultatu. Dlatego, zaraz po wymianie okien i drzwi oraz termoizolacji przegród, drugim etapem inwestycji powinna być optymalizacja istniejących instalacji rozprowadzających ciepło wewnątrz budynku, ostatnim zaś – wymiana źródła ciepła na bardziej efektywne.


Termokompendium wyróżnia się wieloaspektowym podejściem do tematu termomodernizacji, co sprawia, że stanowi unikalne narzędzie wśród podobnych publikacji. To nie tylko przewodnik po najlepszych materiałach i technologiach, lecz także praktyczne narzędzie, obejmujące specjalne kalkulatory online dostępne dla klientów, ułatwiające planowanie i realizację projektów termomodernizacyjnych. Eksperci prezentują także praktyczne przykłady z życia codziennego.

– W Saint-Gobain wychodzimy z założenia, że każda teoria musi być poparta solidnymi dowodami, dlatego chcąc rozwiać wątpliwości właścicieli domów, co do skuteczności termomodernizacji z wykorzystaniem produktów naszych marek, zilustrowaliśmy, w jaki sposób inwestycja wpływa na wydatki, oszczędność ciepła oraz emisję zanieczyszczeń w dwóch najpopularniejszych wariantach polskich budynków jednorodzinnych - domu typu stodoła i typu kostka. Tym samym wydawnictwo uwzględnia zarówno perspektywę użytkownika końcowego, jak i szerszy kontekst ekologiczny i ekonomiczny – wyjaśnia Ewa Bryś, Koordynator Materiałów Technicznych i BIM, Saint-Gobain Construction Products Polska.

Termokompendium Saint-Gobain Solutions staje się niezbędnym narzędziem dla każdego, kto pragnie uczynić swoje miejsce zamieszkania bardziej energooszczędnym, czerpiąc z tego wielowymiarowe korzyści. To ważny krok w kierunku przyszłości, gdzie zrównoważone budownictwo staje się normą, nie zaś wyjątkiem.
Publikacja jest już dostępna w sieci i można ją pobrać ze strony internetowej: https://www.saint-gobain.pl/solutions/termokompendium

 

Kontakt w sprawie produktów:

logo-weber saint gobainSaint-Gobain Construction Products Polska sp. z o.o.
Weber

ul. Cybernetyki 9
02-677 Warszawa

www: isover.pl| rigips.pl| pl.weber

źródło: Saint-Gobain Construction Products Polska sp. z o.o.


Inne artykuły w dziale:

© Copyright 2012-2023 poradybudowlane.com.pl | powered by: introNet