data aktualizacji: 10-01-2020, 06:18

Smart oświetlenie do Twojego domu


wyświetleń: 1318Smart oświetlenie do Twojego domu


Idealny dom musi nie tylko pięknie wyglądać, ale też gwarantować maksymalną wygodę i komfort. Z tego względu coraz chętniej sięgamy po rozmaite rozwiązania, które bazują na nowoczesnym oprogramowaniu. Dom staje się coraz bardziej inteligentny, a my żyjemy wygodniej.

Sporo miejsca w rozważaniach o projektowaniu domów poświęca się obecnie na systemy typu Smart House. Wiele osób kojarzy je z kompleksowymi rozwiązaniami, integrującymi wszystkie domowe urządzenia. Jest to tylko część prawdy, gdyż tak naprawdę, aby zacząć przygodę z inteligentnym domem, wystarczy nam raptem jedna żarówka i odpowiednia aplikacja.

 

Czym jest Smart House? Inteligentny dom, który myśli za nas

 

W wielu filmach science fiction od lat pojawiają się domy, które prowadzą rozmowy ze swoimi właścicielami. Zadają pytania, odpowiadają oraz wykonują polecenia głosowe. Jeszcze kilka lat temu była to czysta fantazja, która niezbyt wiele miała wspólnego z rzeczywistością.

Obecnie powszechnie korzysta się z inteligentnych asystentów głosowych takich, jak Siri, Alexa lub asystent Google. Potrafią wykonywać prostsze, ale też bardziej skomplikowane operacje, wspierając nas w szeregu rozmaitych, codziennych czynności.

Podobnie jest też z inteligentnym domem. System Smart House integruje rozmaite urządzenia elektryczne, z których korzystamy każdego dnia. Pozwala tworzyć z nich większe układy, którymi możemy zarządzać wspólnie, często za pomocą komunikatów głosowych lub zdalnie, nawet przebywając poza domem.

Jednym z najważniejszych rozwiązań, które wpisuje się w ideologię inteligentnego domu jest oczywiście oświetlenie.

 

Oświetlenie w ramach Smart House – co warto o nim wiedzieć?

 

Nie da się funkcjonować we wnętrzach budynków bez oświetlenia. Zazwyczaj w domach korzystamy przynajmniej z kilku źródeł światła w każdym pomieszczeniu, aby zapewnić sobie maksymalny komfort oraz funkcjonalność przestrzeni, dostosowanej do pełnienia różnych ról.

Do tej pory każdą lampą trzeba było sterować oddzielnie, z pomocą standardowego włącznika. Obecnie pojawia się możliwość kontroli wszystkich produktów oświetleniowych w całym domu, w zasadzie bez podnoszenia się z kanapy lub nawet jeśli przebywamy daleko od budynku. Jak to możliwe?

Oświetlenie w ramach Smart House znacząco zwiększa wygodę wszystkich użytkowników. Oczywiście możemy nim zarządzać manualnie, z poziomu dotykowych paneli na ścianach, możemy wykorzystać dedykowane piloty lub aplikacje, które instalujemy na telefonach.

Co umożliwia inteligentne oświetlenie? Przede wszystkim kompleksowe zarządzanie całym, domowym oświetleniem. Uruchamiamy lampy, wyłączamy poszczególne źródła światła w zależności od potrzeb, tworząc konkretne sceny świetlne, które następnie zapisujemy i odtwarzamy w przyszłości.

Oprócz tego rozwiązanie pozwala na zmianę natężenia światła, aby jeszcze lepiej dopasować oświetlenie do bieżących potrzeb. Smart House często współpracuje z szeregiem czujników – zmierzchu lub ruchu – co jeszcze bardziej zwiększa funkcjonalność przestrzeni, zarówno we wnętrzu, jak i wokół domu.

Oświetlenie w ramach Smart House – co warto o nim wiedzieć?

 

Jakie są największe zalety oświetlenia typu Smart?

 

Smart produkty oświetleniowe, w których zaczyna się specjalizować polski sklep Lampy.it, pozwala na znaczące usprawnienie funkcjonowania w każdej przestrzeni. Oszczędzamy czas i energię, a często także pieniądze. Odpowiednie dopasowanie oświetlenia do naszych potrzeb, sprawia, że zużywamy zdecydowanie mniej energii elektrycznej, a cały system kontroluje, aby wydatki były zawsze na optymalnym poziomie.

Smart House pozwala na znaczące zwiększenie bezpieczeństwa. Możemy bowiem swobodnie przemieszczać się po domu lub mieszkaniu, bez obaw o potknięcie i upadek.

Nowoczesne domy, w których pojawia się energooszczędne i trwałe oświetlenie typu Smart stają się zatem zdecydowanie wygodniejsze i przyjemniejsze do codziennego życia. My za to możemy skupić na innych, ważniejszych czynnościach niż nieustanne sprawdzanie i nadzorowanie pracy wszystkich instalacji.

A Wy, czy też chcielibyście, żeby Wasze domy zaczęły być bardziej inteligentne?

źródło: Lampy.it
Inne artykuły w dziale:

konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2021


© Copyright 2012-2020 poradybudowlane.com.pl | powered by: introNet