data aktualizacji: 15-01-2019, 07:28

Storczyki w aranżacji wnętrz


wyświetleń: 9644 – artykuł promocyjnyStorczyki w aranżacji wnętrz


Storczyki są jednymi z najchętniej wybieranych kwiatów do domowych aranżacji. Mają wyjątkowy pokrój, duże mięsiste liście i delikatne kwiaty, które mogą występować w wielu kolorach i odcieniach. A jak wiadomo kwiaty to istotny element wystroju, często tworzą klimat wnętrza. Ich popularność wśród projektantów i osób urządzających wnętrza przekłada się na inspirujące pomysły wykorzystania tych roślin w przeróżnych kompozycjach.

Storczyki wymagają odpowiedniego nawodnienia, warto je także co jakiś czas nawozić, aby wydłużyć okres kwitnienia. Przestrzeganie kilku zasad pielęgnacyjnych pozwoli cieszyć się pięknem tych roślin w domowej hodowli.

Storczyki nadają się niemal do każdego wnętrza w naszym domu. Co więcej odnajdują się w stylistyce ultranowoczesnej i tej z nutą retro, czy typowej klasyce. Są zatem uniwersalną ozdobą.
 

Storczyki w aranżacji łazienki


Łazienkowe wnętrza są świetną bazą do prezentacji kwiatostanu storczyków, które pasują do nowoczesnych aranżacji, zwłaszcza tych utrzymanych w industrialnej nucie. Jeśli dołożymy do tego ciekawe w formie lub kolorze donice to oryginalny efekt gwarantowany. Miękka linia storczyków przełamuje minimalistyczną stylistykę zwiększając dynamikę i ożywiając atmosferę wnętrza.

Do tego ten ciekawy kwiat jest synonimem niewymuszonej elegancji. Storczyki mogą znaleźć się tradycyjnie na parapecie lub stanowić element ozdobny konstrukcji typu wnęka, półka, zabudowa stelaża itp.


Storczyki w przestrzeni sypialnianej


Elegancka kobieta lubi piękną oprawę, a z pewnością taką zapewnią kwiaty. Dlatego też idealnym miejscem do prezentacji storczyków są kobiece toaletki zlokalizowane w sypialni lu przestrzeni dużej łazienki typu pokój kąpielowy.


Kuchnia ze storczykami


Kuchenna lada, barek lub stół ozdobiony donicą z kwitnącym storczykiem to synonim domowego ciepła. Któż z nas nie lubi pięknej oprawy przy porannej kawie lub w czasie obiadu z najbliższymi.

Taki efekt możliwy jest dzięki niedrogiej a finezyjnej ozdobie, w której storczyki grają pierwszą rolę. I oczywiście warto pamiętać, że sama osłonka na kwiat może być już sporym urozmaiceniem wnętrza. I choć kwitnące kwiaty mają to do siebie, że od czasu do czasu pozostają mniej okazałe to pamiętajmy, że za niewielką sumę możemy zyskać oryginalną dekorację.


Storczyki w pokoju dziennym


Jednym z najbardziej wdzięcznych miejsc do prezentacji storczyków jest pokój dzienny. Dobrze doświetlone pomieszczenie, duża przestrzeń oraz sporo miejsc typu komody, stoliki sprzyjają kompozycjom na bazie tych wyjątkowych kwiatów. Do tego warto pamiętać, że storczyki można ze sobą łączyć, stosować różne formy prezentacji. Chociażby kaskady, czy zawieszane donice u sufitu. W sprzedaży dostępne są również gatunki, które nie potrzebują ukorzenienia w glebie, co jest widowiskowe. Storczyki mogą także być w całości zanurzone w wodzie. Wyjątkowy efekt uzyskamy, zwłaszcza w przypadku dużych pokoi, jeśli urządzimy kącik, w którym zaprezentujemy całą kolekcję storczyków.


Storczyki - gdzie ustawić


Znanym od lat sposobem prezentacji kwiatów jest parapet. I nie ma w tym nic złego, pod warunkiem, że zrobimy to w przemyślany sposób oraz zgodnie ze sztuką. Okazuje się, że świetny efekt mogą zapewnić storczyki tego samego koloru ustawione równo w rządku, jak również mieszanka kolorystyczna jednego gatunku. Ważne by utrzymać spójność całej kompozycji, w której duże znaczenie ma dobór donic, wielkości kwiatów oraz ich ilość - zbyt przeładowane parapety z pewnością nie są ozdobą wnętrza. Duży pęk storczyków, który jest wynikiem wykorzystania wielostanowiskowej donicy może być zabiegiem przykuwającym uwagę, dbającym o czystość kompozycji oraz bardzo widowiskowym.

Storczyki na stole kojarzą się z wyjątkowym nastrojem, zwłaszcza te w nieoczywistej formie, jak na przykład zanurzone w szklanym wazonie.
Inne artykuły w dziale:

© Copyright 2012-2023 poradybudowlane.com.pl | powered by: introNet