jesteś tu: Strona główna / Okna / Okna

data aktualizacji: 15-02-2024, 07:20
    |     następna porada >>>

Wiosenna aranżacja wnętrza


wyświetleń: 113Wiosenna aranżacja wnętrza


Chyba każdy z nas z niecierpliwością czeka już na pierwsze zwiastuny wiosny. Aby odpowiednio ją przywitać i przygotować się na ten okres w roku, warto zaplanować aranżację wnętrza i dodatki, które wprowadzą wiosennego charakteru do naszego domu.

 

Kolorystyka

 

Chcąc przygotować prawdziwą wiosenną aranżację wnętrza, trzeba skupić się przede wszystkim na doborze odpowiedniej kolorystyki. Ciepłe, wiosenne barwy są tu bardzo ważne. Odcienie żółtego, jasnej zieleni, błękitu to tylko niektóre z nich. Jasne barwy świetnie współgrające ze światłem słonecznym to klucz do sukcesu tego przedsięwzięcia.

 

Zasłony i firany w wiosennym stylu

 

Planując zmiany warto zadbać o odpowiednią aranżację okien, która pozwoli na zwiększenie ilości światła docierającego do pomieszczeń. W okresie wiosennym warto wybrać delikatne, cienkie firanki i co najważniejsze, jasne i zwiewne zasłony. Świetnie sprawdzą się te w jasnych kolorach, szczególnie jeżeli pełnią one tylko funkcję ozdobną. Jasne kolory, lekkie tkaniny to idealne rozwiązanie w tym wyjątkowym czasie. Jeżeli mają pełnić także funkcję praktyczną, warto wybrać zasłony przyciemniające, ale nadal postawić na jasne, pastelowe i przyjemne wiosenne odcienie.

 

Kwiaty, kwiaty, kwiaty

 

Dodatkowo chcąc nieco ożywić wnętrze swojego domu warto wprowadzić przynajmniej kilka roślin. Ich obecność działa na nas kojąco i pozwala jeszcze mocniej poczuć wiosenny klimat, który nas otacza. Odpowiednio dobrana roślinność zmienia całkowicie postrzeganie danego wnętrza i wprowadza do niego nieco życia. Świeże wiosenne kwiaty, idealnie sprawdzą się w tym czasie. Chcesz poczuć wiosnę? Przygotuj wazon ze świeżymi tulipanami lub żonkilami i zobacz różnicę!

 

Dodatki w wiosennych kolorach

 

Nie od dzisiaj wiadomo, że bardzo ważnym czynnikiem sprawiającym, że wnętrze naszego domu zmienia nieco swój charakter, są dodatki. Podkładki, świece, pościel, odpowiednie naczynia i wiele innych, to wszystko ma wpływ na wygląd i prezencję poszczególnych pomieszczeń. Aby poczuć klimat, warto w tym radosnym okresie wyposażyć swój dom w jasne, radosne dodatki, które spotęgują efekt rozświetlenia jednocześnie doświetlając pomieszczenie.


Chcesz zmienić swój dom na przyjście wiosny? Zadbaj o detale i dodatki, wtedy z pewnością poczujesz różnicę. Jasne, kolorowe wnętrza to idealny sposób na zmianę swojego nastawienia po długiej, ponurej zimie.

 

źródło: Cottonmarket.pl


Inne artykuły w dziale:

© Copyright 2012-2023 poradybudowlane.com.pl | powered by: introNet