data aktualizacji: 18-07-2023, 09:20

Wszystko, co musisz wiedzieć o podfrezowanych otworach w zlewie


wyświetleń: 20846Wszystko, co musisz wiedzieć o podfrezowanych otworach w zlewie


Cenisz rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb? Zlewozmywak z podfrezowanymi otworami pozwoli Ci stworzyć komfortową i harmonijną strefę zmywania. W kilka minut wybijesz dokładnie tyle otworów, ile potrzebujesz. Poznaj wszystkie korzyści z podfrezowanych otworów i dowiedz się, jak szybko zorganizować praktyczną i wygodną strefę zmywania.

fot.: Tradycyjne rozwiązanie z zaślepką - Primagran

 

Podfrezowane otwory w zlewozmywaku

 

Zlew z podfrezowanymi otworami różni się od tradycyjnego tym, że nie ma wybitych otworów na baterię i akcesoria. Wymaga ich samodzielnego wykonania w domu. Potrzebujesz jedynie wiertarki z otwornicą albo zestawu - młotek, wybijak i pilnik. W kilka minut zyskasz dokładnie tyle otworów, ile sprawdzi się w Twojej kuchni. Nie musisz martwić się, jak ukryć otwory, których nie używasz. Producenci zlewozmywaków dołączają szczegółowe instrukcje montażu pozwalające na szybkie i bezpieczne wykonanie otworów.

fot.:  Rozwiązanie z podfrezowanymi otworami – brak zaślepki

Zlewozmywak z podfrezowanymi otworami to model klasy premium, który zapewnia najwyższą estetykę strefy zmywania.

 

Dlaczego warto wybrać zlewozmywak z podfrezowanymi otworami?

 

Zlewozmywak z otworami do samodzielnego wybicia zapewnia maksymalną elastyczność w projektowaniu. Harmonijna i funkcjonalna strefa zmywania pozwoli Ci cieszyć się domowymi czynnościami każdego dnia. Jeżeli cenisz rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb i oczekiwań, zlewozmywak z podfrezowanymi otworami to opcja dla Ciebie.

Dzięki elastyczności w projektowaniu masz możliwość montażu ociekacza z prawej lub lewej strony. Możesz również wybrać miejsce na instalację baterii albo akcesoriów takich jak dozownik na płyn czy pokrętło do syfonu.

fot.: Zlewozmywak granitowy Praga

 

Zlewozmywak bez wybitych otworów sprawdzi się również, kiedy nie masz jeszcze skończonego projektu kuchni albo wahasz się, w którym miejscu zamontować baterię.

W modelach zlewozmywaków Primagran otrzymujesz od 2 do 4 podfrezowanych otworów. Pozwala to na maksymalną elastyczność projektowania – możesz decydować o stronie montażu ociekacza oraz wybrać miejsce instalacji akcesoriów takich jak dozownik na płyn do mycia naczyń czy pokrętło do syfonu. Podfrezowane otwory to rozwiązanie, które pozwoli Ci maksymalne dopasować zlewozmywak do Twojej kuchni.

fot.: Zlewozmywak granitowy Kopenhaga

 

Jak wybić otwory?

 

W zlewozmywakach Primagran znajdują się podfrezowane otwory oznaczone naklejkami. Nie zrywaj naklejki przed wykonaniem otworu. Zalecane są dwa sposoby wybijania otworów. Niezależnie od tego, którą metodę wybierzesz umieść zlewozmywak w stabilnej pozycji, która pozwoli Ci na bezpieczne wybicie otworów.

Metoda 1: metoda wybijania otworu za pomocą wybijaka

Umieść okrągły wybijak o średnicy 8-12 mm na środku oznaczonej naklejki. Upewnij się, że została naklejona poprawnie – centralnie względem podfrezowanych otworów. Ostrożnie uderz młotkiem w wybijak. Jeżeli to konieczne pilnikiem wygładź krawędzie otworu. Nie zaleca się korzystania ze śrubokrętu.

Metoda 2: metoda wiercenia otworu za pomocą otwornicy

Obróć zlewozmywak spodnią częścią do góry. Umieść otwornicę z wyłączonym mechanizmem udaru (rekomendowane 35mm) na środku podfrezowanego otworu. Wykonaj otwór w zaznaczonych miejscach. Jeżeli to konieczne wygładź otwór do odpowiedniego rozmiaru.
Zlew z podfrezowanymi otworami to idealne rozwiązanie dla miłośników designu. Pozwala na niestandardowe opcje aranżacji strefy zmywania w kuchni. Nie trzeba martwić się, że design zlewu zaburzają metalowe zaślepki czy inne elementy w odmiennym od zlewozmywaka kolorze.


zdjecie: PrimagranInne artykuły w dziale:

© Copyright 2012-2024 poradybudowlane.com.pl | powered by: introNet