data aktualizacji: 09-11-2022, 10:36
Zalety posiadania przydomowej biologicznej oczyszczalni ścieków
wyświetleń: 4359

Farmy paneli fotowoltaicznych, instalacje wiatrowe, a także małe elektrownie wodne - wokół nas widoczne są efekty coraz silniejszej świadomości ekologicznej. Warto jednak pamiętać, że również gospodarstwo domowe może być doskonałym początkiem zadbania o stan środowiska naturalnego. Co więcej, takie rozwiązanie gwarantuje liczne korzyści dla samego lokatora. Jakie rezultaty zapewnia przydomowa biologiczna oczyszczalnia ścieków? Odpowiedź w artykule!
Czysta oszczędność
Konstrukcja oraz sposób działania przydomowej oczyszczalni sprawiają, że cała inwestycja zwraca się już po kilku latach zastosowania. Ogromną przewagą instalacji jest dodatkowo solidność i trwałość, dzięki czemu aparat będzie służył domownikom przez długi okres, bez względu na zmienne warunki atmosferyczne. Gwarancja obejmuje nawet dekadę ochrony, a wartość zużycia materiału zbiornika na przestrzeni kilkudziesięciu lat wynosi tylko 10%!
Ekonomizacja biologicznej oczyszczalni ścieków demonstruje się w formie niewielkich kosztów eksploatacyjnych. Jedyne wydatki w tym obszarze związane są z uzupełnianiem biopreparatu bakterii, a także wypompowywaniem nagromadzonych osadów. Odbywa się to jednorazowo w ciągu roku, a suma jednoletniej obsługi jest porównywalna do miesięcznej składki użytkowania tradycyjnego szamba - przewaga biologicznej oczyszczalni jest zatem kolosalna.
Komfort klienta
Domostwo jest przestrzenią dla odpoczynku, spokoju, odzyskiwania energii oraz harmonii. Przydomowa biologiczna oczyszczalnia ścieków jest alternatywą, która doskonale dopasowuje się do oczekiwań i stylu życia swych konsumentów.
System działania jest praktycznie bezobsługowy, a wspomniane już wymagane czynności są sporadyczne i proste do wykonania. W tym punkcie zawarty jest kolejny atut eko-oczyszczalni, czyli brak specjalistycznej wiedzy i doświadczenia odbiorcy. Funkcjonalność bazuje na intuicyjności oraz pełnej wygodzie stosowania.
Biologiczna oczyszczalnia jest popularną opcją także ze względu na uniwersalność. Pojemnik bardzo dobrze sprawdzi się w utrudnionych warunkach glebowych i niskiej przepuszczalności gruntu. Wszystkie niezbędne procesy zachodzą w jednym miejscu, dlatego przydomowa oczyszczalnia doskonale wkomponuje się na działce o ograniczonej powierzchni. Zmiana miejsca montażu również nie jest komplikacją.
Istotnym aspektem dla wielu domowników jest zapach, a konkretnie jego brak. Betonowe szamba wydzielają nieprzyjemną woń, a ten stan dodatkowo nasila się podczas opróżniania nieczystości, co znacznie utrudnia czerpanie radości z relaksu we własnym ogrodzie. Biologiczna oczyszczalnia ścieków eliminuje ten problem i pozwala cieszyć się świeżym powietrzem, gdy tylko masz na to ochotę!
Współpraca z naturą
Tytuł nagłówka najlepiej oddaje charakter aktywności przydomowej biologicznej oczyszczalni ścieków i to na wszystkich etapach operacji. Filtracja zanieczyszczeń następuje z udziałem specjalnych mikroorganizmów, które wstępnie destylują nagromadzoną substancję.
Wydalane w ten sposób zlewy, w żaden sposób nie są zagrożeniem dla środowiska i otaczającej przyrody, a wręcz przeciwnie! Wykorzystywane są naturalne procesy glebowe, aby bezpiecznie i neutralnie odprowadzić ścieki. Uzyskana w ten sposób woda wspiera rozwój i rozkwit okolicznych organizmów zielonych, a przydomowy ogród ożywi się pod względem jakościowym oraz wizualnym. Nie ma zatem potrzeby marnowania dodatkowych zasobów - z pożytkiem dla ekologii oraz finansów.
EKO-BIO Oczyszczalnie Sp z o.o. Sp k.
tel. 506-226-116, 784-761-082 |
![]() |
źródło: EKO-BIO Oczyszczalnie Sp z o.o. Sp k.
Inne artykuły w dziale:
- Gdzie najlepiej zamontować pojemnościowy, gazowy podgrzewacz wody
- Jaki rodzaj szamba wybrać i gdzie je umiejscowić
- Czy zimna i ciepła woda płyną takimi samymi rurami stalowymi
- Czy zimna i ciepła woda płyną takimi samymi rurami
- W jaki sposób wykonuje się zewnętrzne i wewnętrzne piony deszczowe
- Jakie wymagania powinny spełniać materiały stosowane w instalacji wodociągowej