data aktualizacji: 09-11-2022, 10:36

Zalety posiadania przydomowej biologicznej oczyszczalni ścieków


wyświetleń: 5527Zalety posiadania przydomowej biologicznej oczyszczalni ścieków


Farmy paneli fotowoltaicznych, instalacje wiatrowe, a także małe elektrownie wodne - wokół nas widoczne są efekty coraz silniejszej świadomości ekologicznej. Warto jednak pamiętać, że również gospodarstwo domowe może być doskonałym początkiem zadbania o stan środowiska naturalnego. Co więcej, takie rozwiązanie gwarantuje liczne korzyści dla samego lokatora. Jakie rezultaty zapewnia przydomowa biologiczna oczyszczalnia ścieków? Odpowiedź w artykule!

 

Czysta oszczędność

 

Konstrukcja oraz sposób działania przydomowej oczyszczalni sprawiają, że cała inwestycja zwraca się już po kilku latach zastosowania. Ogromną przewagą instalacji jest dodatkowo solidność i trwałość, dzięki czemu aparat będzie służył domownikom przez długi okres, bez względu na zmienne warunki atmosferyczne. Gwarancja obejmuje nawet dekadę ochrony, a wartość zużycia materiału zbiornika na przestrzeni kilkudziesięciu lat wynosi tylko 10%!

Ekonomizacja biologicznej oczyszczalni ścieków demonstruje się w formie niewielkich kosztów eksploatacyjnych. Jedyne wydatki w tym obszarze związane są z uzupełnianiem biopreparatu bakterii, a także wypompowywaniem nagromadzonych osadów. Odbywa się to jednorazowo w ciągu roku, a suma jednoletniej obsługi jest porównywalna do miesięcznej składki użytkowania tradycyjnego szamba - przewaga biologicznej oczyszczalni jest zatem kolosalna.

 

Komfort klienta

 

Domostwo jest przestrzenią dla odpoczynku, spokoju, odzyskiwania energii oraz harmonii. Przydomowa biologiczna oczyszczalnia ścieków jest alternatywą, która doskonale dopasowuje się do oczekiwań i stylu życia swych konsumentów.

System działania jest praktycznie bezobsługowy, a wspomniane już wymagane czynności są sporadyczne i proste do wykonania. W tym punkcie zawarty jest kolejny atut eko-oczyszczalni, czyli brak specjalistycznej wiedzy i doświadczenia odbiorcy. Funkcjonalność bazuje na intuicyjności oraz pełnej wygodzie stosowania.

Zalety posiadania przydomowej biologicznej oczyszczalni ścieków

Biologiczna oczyszczalnia jest popularną opcją także ze względu na uniwersalność. Pojemnik bardzo dobrze sprawdzi się w utrudnionych warunkach glebowych i niskiej przepuszczalności gruntu. Wszystkie niezbędne procesy zachodzą w jednym miejscu, dlatego przydomowa oczyszczalnia doskonale wkomponuje się na działce o ograniczonej powierzchni. Zmiana miejsca montażu również nie jest komplikacją.

Istotnym aspektem dla wielu domowników jest zapach, a konkretnie jego brak. Betonowe szamba wydzielają nieprzyjemną woń, a ten stan dodatkowo nasila się podczas opróżniania nieczystości, co znacznie utrudnia czerpanie radości z relaksu we własnym ogrodzie. Biologiczna oczyszczalnia ścieków eliminuje ten problem i pozwala cieszyć się świeżym powietrzem, gdy tylko masz na to ochotę!

 

Współpraca z naturą

 

Tytuł nagłówka najlepiej oddaje charakter aktywności przydomowej biologicznej oczyszczalni ścieków i to na wszystkich etapach operacji. Filtracja zanieczyszczeń następuje z udziałem specjalnych mikroorganizmów, które wstępnie destylują nagromadzoną substancję.

Wydalane w ten sposób zlewy, w żaden sposób nie są zagrożeniem dla środowiska i otaczającej przyrody, a wręcz przeciwnie! Wykorzystywane są naturalne procesy glebowe, aby bezpiecznie i neutralnie odprowadzić ścieki. Uzyskana w ten sposób woda wspiera rozwój i rozkwit okolicznych organizmów zielonych, a przydomowy ogród ożywi się pod względem jakościowym oraz wizualnym. Nie ma zatem potrzeby marnowania dodatkowych zasobów - z pożytkiem dla ekologii oraz finansów.

 

EKO-BIO Oczyszczalnie Sp z o.o. Sp k.

tel. 506-226-116, 784-761-082
www: oczyszczalnia.net

                                  Eko-Bio
źródło: EKO-BIO Oczyszczalnie Sp z o.o. Sp k.


Inne artykuły w dziale:

© Copyright 2012-2024 poradybudowlane.com.pl | powered by: introNet