data aktualizacji: 31-01-2017, 06:11

Zmiany w przepisach budowlanych w 2017 roku


wyświetleń: 3792Zmiany w przepisach budowlanych w 2017 roku


Zmiany w przepisach prawa budowlanego dotyczą w głównej mierze energooszczędności. Ograniczenie strat energii to nadrzędny cel jaki został postawiony przed polskim budownictwem w ramach nowelizacji rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Wiąże się to jednak z nakładem inwestycyjnym, który ma przełożyć się na zmniejszenie ciepła dostarczanego do obiektu, a w konsekwencji również redukcję spalin, które mają niekorzystyny wpływ na nasze środowisko (w tym walka ze smogiem).

Zmiany dotyczą: ścian, dachu oraz okien i drzwi. Od nowego roku projekt będzie musiał uwzględniać grubszą, niż do tej pory izolację ścian czy poddaszy oraz okna i drzwi o lepszych parametrach termicznych. Aby spełnić obowiązujące wymagania, będziemy musieli:

  • zwiększyć grubość izolacji średnio o 2 cm lub wybrać materiał izolacyjny o lepszych parametrach termicznych (należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła danego produktu, czyli tzw. lambda - im mniejsza, tym dany materiał lepiej utrzymuje ciepło wewnątrz budynku).
  • dla okien pionowych i drzwi balkonowych współczynnik przenikania ciepła musi wynieść maksymalnie 1,1 W/m2K, a dla okien połaciowych: 1,3 W/m2KInne artykuły w dziale:

© Copyright 2012-2023 poradybudowlane.com.pl | powered by: introNet