data aktualizacji: 23-02-2016, 12:08

Jak dobrze naciągnąć płótno na blejtramie


wyświetleń: 12985Jak dobrze naciągnąć płótno na blejtramie


Bardzo popularne ostatnio stało się dekorowanie ścian grafikami drukowanymi na specjalnym płótnie malarskim. Wydrukowane płótno obija się na ramie malarskiej. W praktyce należy mocno naciągnąć cały wydruk i przytwierdzić go do drewnianej ramki.

Obijanie blejtramy rozpoczynamy od ułożenia płótna zadrukowanym spodem na ziemi i umieszczenie na nim ramy zachowując prostopadłość ramy i wydruku. Warto zaznaczyć sobie na odwrotnej stronie płótna krawędzie wydruku - będziemy mogli kontrolować umiejscowienie ramy względem płótna podczas przybijania jej. 

Obijanie rozpoczynamy na środku każdej krawędzi używając zszywacza tapicerskiego. Na początku przybijamy 2-3 zszywki na środku każdego boku - naciągając dość mocno. Kontynuujemy obijanie rozchodząc się w kierunku rogów ramy, naciągając mocno i przybijając kolejne 2-3 zszywki. Przybijamy równomiernie krawędzie naprzeciwległe. 3 zszywki lewy bok - 3 zszywki prawy bok, 3 zszywki góra - 3 dół.

Kończymy obijanie 20 cm od rogu. Obijanie rogu trzeba zacząć od wycięcia fragmentu płótna ponieważ miejscami będzie ono miało 3-4 warstwy bo pogrubi niepotrzebnie obraz i może utrudnić oprawę obrazu w ramę.

Gdy rogi są już zawinięte dobijamy resztę zszywek. Zszywki powinny być nabite co 2-3 cm na całym obwodzie ramy.
Inne artykuły w dziale:

© Copyright 2012-2024 poradybudowlane.com.pl | powered by: introNet