data aktualizacji: 06-09-2019, 08:39

Kiedy i jak wyczyścić grzejnik


wyświetleń: 10258Kiedy i jak wyczyścić grzejnik


Gruba warstwa kurzu, zabrudzenia na powłoce oraz pajęczyny to nie tylko mało estetyczny wygląd grzejnika, ale też jego niższa sprawność w oddawaniu ciepła. Nagrzane powietrze z natury ma tendencję do migracji i jeśli pochodzi z zakurzonego grzejnika do obiegu trafia również cała masa drobnych zanieczyszczeń, którymi później oddychamy.
 

Przed, ale i w trakcie sezonu grzewczego, warto dbać o czystość naszych grzejników. Wystarczy regularne odkurzanie by powierzchnia grzejnika nie straszyła, zwłaszcza alergików i osoby cierpiące na astmę. Przed sezonem grzewczym zaleca się dodatkowo wyczyścić wnętrze tego urządzenia. W tym celu najlepiej zdjąć pokrywę i panel boczny. Następnie za pomocą, np. odkurzacza z cienką końcówką możemy dokładnie odkurzyć cały brud. Czyszczenie zawsze należy przeprowadzać na zimnym grzejniku.

W czasie czyszczenia ważne, aby korzystać z miękkich szczotek i ściereczek, które nie porysują powierzchni grzejnika. Warto także użyć czystej wody, bez dodatku detergentów, gdyż mogą one wchodzić w reakcję z ciepłem. Jeśli na powłoce są jakieś zarysowania to można je zabezpieczyć specjalnym lakierem.

W ramach przygotowania grzejnika do sezonu grzewczego zaleca się wykonanie także odpowietrzanie.


zdjecie: Regulus SystemInne artykuły w dziale:

© Copyright 2012-2024 poradybudowlane.com.pl | powered by: introNet