data aktualizacji: 23-02-2016, 12:11

Napęd w kosiarce do trawy - czy jest potrzebny


wyświetleń: 4840Napęd w kosiarce do trawy - czy jest potrzebny


Kosiarka do trawy w wersji z napędem oferowane są praktycznie przez wszystkich znanych lub nieznanych producentów kosiarek. Za niewielką dopłatą otrzymujemy najczęściej napęd na koła tylne. Po przyciągnięciu odpowiedniej dźwigni kosiarka sama jedzie. W droższych wersjach prędkość kosiarki można regulować.

Czy jednak jest on niezbędny. Otóż nie. Podstawową wadą napędu jest jego prędkość. Kosiarki napędzane jadą po prostu bardzo wolno. Przydaje się to gdy trawę mamy bardzo wysoką i przy wyższej prędkości nie zostanie ona dostatecznie dobrze skoszona. Kosząc z napędem nie można wykonywać zwrotów, zakręcać czy jeździć w kółko bo to nie służy dobrze przekładni.

W praktyce aby trawa była ładna należy ją kosić często i regularnie nie dopuszczając do wyrośnięcia jej powyżej 9-10 cm. Taka trawa podczas ścinania jest niezbyt wilgotna i ładnie wypełnia kosz, nie brudzi kosiarki zieloną sieczką, a podczas mulczowania ładnie kryje się w trawniku. Kosząc taką trawę możemy pozwolić sobie na szybsze przejechanie bez napędu i oszczędność czasu.
Inne artykuły w dziale:

© Copyright 2012-2023 poradybudowlane.com.pl | powered by: introNet