data aktualizacji: 28-12-2021, 13:50

SALUS Controls i Google Home – użyj głosu, aby sterować domem


wyświetleń: 1234SALUS Controls i Google Home – użyj głosu, aby sterować domem


Aplikacja Google Home

 

Sztuczna inteligencja to już coraz bardziej nie przyszłość, a teraźniejszość. Spersonalizować i dostosować do swojego trybu życia można całą sieć domowych urządzeń. Dzięki inteligentnemu wyposażeniu domu np. sterowanemu głosem, życie staje się bardziej komfortowe, oszczędne i bezpieczne.

Sztandarowym przykładem tych rewolucyjnych urządzeń jest Google Asystent wraz z aplikacją Google Home. Dzięki nim zarządzanie całym domem - m.in. oświetleniem, regulacją temperatury, gniazdkami elektrycznymi, wewnętrznym i zewnętrznym monitoringiem - może ograniczyć się do wydawania komend głosowych, Aplikacja pozwala na sterowanie urządzeniami współpracującymi z Google Home.

Ważne: Zarządzanie głosem przez usługę Google jest dostępne na wielu urządzeniach Google oraz innych firm wykorzystujących system operacyjny Android.

 

Profukty SALUS Controls dogadują się z Google Home

 

Wybrane urządzenia SALUS Controls umożliwiają współpracę z asystentem domowym. Interfejs Google bez problemu łączy się z nimi i je obsługuje. Obecnie poprzez Google Home można sterować:

 

 

Współpraca produktów Salus Controls z Google PLay


Oświetlenie i temperatura na głos

 

Kontrolowanie światła za pomocą głosu to same plusy. Z systemem SALUS Smart Home razem z Google Home jest to możliwe dzięki inteligentnym wtyczkom i przekaźnikom. Poświęcenie kilku minut na ustawienie oprogramowania, zaprocentuje wieloma ułatwieniami. Nocą, nie ruszając się z łóżka, można zgasić światło w całym domu albo włączyć/wyłączyć pojedyncze punkty świetlne. Wracając późno do domu, można natychmiast oświetlić pokój albo cały dom. Podczas sprzątania czy gotowania, mając zajęte albo tłuste ręce, bez problemu można dostosować oświetlenie do swoich potrzeb jedynie poleceniami głosowymi. To niby szczegóły, ale dzięki nim naprawdę da się odczuć większą wygodę na co dzień.

Głosem można sterować także ogrzewaniem. Nawet jeśli system grzewczy ma ustawiony stały harmonogram dla największej wydajności, doraźnie można zmieniać go zgodnie ze swoimi potrzebami. Dzięki komendom głosowym ogrzewaniem można zarządzać szybciej, nie przerywając innych czynności. Co więcej asystent głosowy może powiadomić użytkownika o tym, jaka temperatura panuje w danej części domu i pozwoli na zarządzanie ogrzewaniem również w tych częściach domu, w których akurat się nie przebywa. Warto zauważyć, że komunikacja z asystentem odbywa się w sposób intuicyjny i przypomina naturalną rozmowę.

 

Sterowanie urządzeniami SALUS Controls przez Google Home - instrukcja

 

Najpierw trzeba pobrać Google Home (aplikację można znaleźć w Google Play i App Store)

Instrukcja uruchomienia Salus Controls z Google Home

Dalej należy uruchomić usługę Salus Smarthome EU

Instrukcja Salus Controls 2

Trzeba skonfigurować swój inteligentny dom zgodnie z instrukcją:

Instrukcja Salus Controls 3

Później wymagane jest logowanie:

Instrukcja Salus Controls 4

By sterować urządzeniami, każde należy dodać:

Salus Controls i Google Home przykładowe instrukcje

Ważne: Bramka sieciowa UGE600 (główne urządzenie systemu SALUS SMart Home) i asystent głosowy Google Home nie muszą być podłączone do tej samej sieci Wi-Fi. Oczywiście muszą mieć dostęp do Internetu, ale mogą być podłączone do różnych sieci.

Sterowanie głosowe wyróżnionymi urządzeniami SALUS Controls wymaga więc od użytkownika jedynie pobrania aplikacji Google Home, uruchomienia Salus Smart Home EU i zalogowania na koncie Google Home, aby podpiąć swoje urządzenia.

Zapraszamy do odwiedzenia stron internetowych:
https://salus-controls.pl/
 

Kontakt w sprawie produktów:

 QL CONTROLS Sp. z o.o., Sp. k.
tel. 32 700 74 53; 32 750 65 05 - wsparcie techniczne
www: www.salus-controls.pl
 
adres:
ul. Rolna 4
43-262 Kobielice
Salus

system sterowania ogrzewaniem iT600 (wersje: bezprzewodowa, przewodowa, internetowa) » internetowy regulator temperatury seria iT500 » serie sterowania ogrzewaniem podłogowym: Expert NSB, Expert HTR, Expert » sterowniki pomp seria PC » regulatory temperatury seria Standard » regulator pogodowy WT100 » elementy systemu ogrzewania podłogowego: siłowniki termoelektryczne, rozdzielacze, itp. » akcesoria systemu ogrzewania
źródło: www.salus-controls.pl
Inne artykuły w dziale:

© Copyright 2012-2022 poradybudowlane.com.pl | powered by: introNet