data aktualizacji: 23-02-2016, 10:33

Jak odpowietrzyć grzejnik


wyświetleń: 6043Jak odpowietrzyć grzejnik


Zapowietrzony kaloryfer to taki, który nie nagrzewa się równomiernie. Zazwyczaj dolna część jest ciepła, a górna pozostaje zimna. Objawem może być również charakterystyczne bulgotanie oraz szumienie. Przyczyną takiego stanu jest gromadzenie się cząstek powietrza we wnętrzu grzejnika, które utrudniają właściwą cyrkulację. Zapowietrzony grzejnik jest nie wydajny i szybciej ulega korozji, dlatego koniecznie należy z tym walczyć. Niemal wszystkie grzejniki wyposażone są w zawory odpowietrzające, a niektóre posiadają system automatycznego odpowietrzenia.

Ręczne odpowietrzanie wykonuje się według kolejności:

  • na wstępie należy zakręcić zawór termostatyczny
  • następnie - odpowietrznik znajdujący się w górnej części grzejnika odkręca się za pomocą dopasowanego śrubokręta. Warto również zadbać o jakieś naczynie, w które złapiemy wodę wyciekającą z grzejnika
  • odpowietrznik powinien pozostać odkręcony aż wyleci całe zgromadzone w grzejniku powietrze. Oznaką odpowietrzenia jest pojawienie się wody. Wówczas proces można uznać za zakończony i wystarczy zakręcić nakrętkę odpowietrznika.Inne artykuły w dziale:

© Copyright 2012-2024 poradybudowlane.com.pl | powered by: introNet