data aktualizacji: 19-06-2020, 02:28

Jak przygotować miejsce do zabawy dla dziecka w ogrodzie


wyświetleń: 5972Jak przygotować miejsce do zabawy dla dziecka w ogrodzie


Ogród to doskonałe miejsce na zabawę dla najmłodszych. Planując przydomowy plac zabaw warto pamiętać o kilku radach. Po pierwsze miejsce dla dzieci powinno być odpowiednio przygotowane do wieku pociechy i zapewniać bezpieczeństwo w trakcie zabawy. W takim ogrodowym centrum rozrywki dla najmłodszych mogą znaleźć się:

  • piaskownica - dobrze by miała czysty piach, a najlepiej o to zadbamy stosując różnego rodzaju osłony lub budując piaskownicę zamykaną, gdy nie jest użytkowana. Ważne jest by tak zaplanować piaskownicę w ogrodzie aby w czasie upałów możliwe było zapewnienie dziecku cienia.

Jak przygotować miejsce do zabawy dla dziecka w ogrodzieJak przygotować miejsce do zabawy dla dziecka w ogrodzie

fot.: Piaskownica z pokrywko-ławką w przestrzeni nowoczesnego ogrodu

  • huśtawka - dzieciństwo często kojarzy nam się właśnie z huśtawką. To najprostszy sposób na wygospodarowanie miejsca dla dzieci. Wystarczy stabilna poprzeczka, do której przymocujemy huśtawkę i dobra zabawa gwarantowana. Huśtawka to element, z którego się nie wyrasta - wybierając huśtawkę ławkową będą z niej mogli korzystać również dorośli.

Jak przygotować miejsce do zabawy dla dziecka w ogrodziePlac zabaw w ogrodzie

fot.: Miejsce na huśtawkę wygospodarowano przy wiacie ogrodowej

  • zjeżdżalnia - tu już trzeba pomyśleć o kilku elementach. Po pierwsze musimy kupić ślizg a następnie dostosować do jego długości platformę, z której będzie można zjeżdzać. Najczęściej na takie podwyższenie wchodzi się po schodach, ale można też nieco urozmaicić maluchowi atrakcje i wybrać różne formy zdobywania "szczytu" - ścianka wspinaczkowa z kamieniami lub lina. 

Ogród z placem zabaw

fot.: Zjeżdzalnia może być umieszczona na trawniku lub być połączona z piaskownicą

  • ogrodowy plac zabaw - to połączenie kilku modułów w jedną całość. Najczęściej jest to domek z ww. elementami tworzącymi swego rodzaju atrakcję typu "małpi gaj". Dobrze jest też wykorzystać bezpieczną nawierzchnię w okolicy tego typu architektury ogrodowej - do kupienia w sklepach ogrodniczych oraz marketach budowlanych. 
     

Doskonałym uzupełnieniem domowego placu zabaw będzie trampolina oraz basen.
Inne artykuły w dziale:

© Copyright 2012-2023 poradybudowlane.com.pl | powered by: introNet