data aktualizacji: 24-11-2015, 10:43

Jakie oświetlenie zainstalować w kuchni


wyświetleń: 4907Jakie oświetlenie zainstalować w kuchni


Najważniejsze w kuchni jest oświetlenie przestrzeni, w której odbywają się czynności związane z przygotowywaniem żywności i posiłków. Najbardziej funkcjonalne jest oświetlenie umieszczo­ne pod szatkami wiszącymi, sprawdzą się też tu precyzyjnie nakierowane reflektorki.

Lampy kuchenne nie potrzebują dużej mocy, dlatego wystarczające będą świetlówki 10 W. Nie powinno się instalować światła punktowego nad szafkami, ponieważ w czasie pracy będzie oświetlało wyłącznie głowę osoby przebywającej w tym miejscu, a nie blat kuchenny.Jeśli w kuchni planuje się postawić stół, warto nad nim zaplanować lampę wiszącą. Lampa nad stołem nie powinna razić osób, które przy nim usiadły, natomiast musi dobrze oświetlać blat, nie zmieniając kolorów potraw. Najlepiej, gdy wisi nad stołem na wysokości kilkudziesięciu cm. Wystarczy wtedy ża­rówka o mocy 60 W lub odpowiadająca jej świetlówka.

Gdy stół jest długi, zamiast jednej lampy z większym kloszem możemy powiesić dwie mniejsze. Barwa światła powinna być jasna i ciepła.
Inne artykuły w dziale:

© Copyright 2012-2023 poradybudowlane.com.pl | powered by: introNet