jesteś tu: Strona główna / Okna / Drzwi

data aktualizacji: 24-11-2015, 12:30

Montaż drzwi zewnętrznych - krok po kroku


wyświetleń: 6849zobacz kolejne zdjęcia w artykule: Montaż drzwi zewnętrznych - krok po kroku


Drzwi zewnętrzne są nieodłącznym elementem każdego budynku mieszkalnego. Oprócz funkcji użytkowych, ich rozmiar, kolor i styl wpływa na wygląd całej elewacji frontowej domu. Jeśli drzwi zewnętrzne zamontujemy solidnie, ich późniejsze użytkowanie nie będzie sprawiało kłopotów.

Montaż drzwi należy rozpocząć o dokładnego sprawdzenia otworu, w którym zostaną ustawione. Otwór w ścianie dla typowych drzwi frontowych w domu jednorodzinnym powinien mieścić się w granicach 200x210 cm wysokości (wysokość z progiem) oraz 100-110 szerokości w przypadku drzwi jednoskrzydłowych. Typowe wymiary drzwi dwuskrzydłowych to od 135 x 150 cm szerokości.

Otwór drzwiowy powinien wymiary większe co najmniej o 2-3 cm w pionie i w poziomie tak aby w przestrzeń wolną wprowadzić pianę montażową

Na uwagę zasługuje poziom montażu drzwi względem podłogi w domu. Próg drewniany ma ok. 4 cm wysokości dlatego poziom podłogi w domu powinien być wyższy niż podłoga na zewnątrz o ok. 4 cm. Warto ustawić drzwi tak, aby płaszczyzna progu wyrównała się z płaszczyzną wykończonej podłogi w wiatrołapie. Znacznie ułatwia to wymiatanie nieczystości na zewnątrz.
Inne artykuły w dziale:

© Copyright 2012-2023 poradybudowlane.com.pl | powered by: introNet