data aktualizacji: 23-02-2016, 12:03

Jak estetycznie i trwale impregnować drewno


wyświetleń: 4965Jak estetycznie i trwale impregnować drewno


Zabezpieczenie drewna na zewnątrz to trudne zadanie. Chcielibyśmy aby deski, balustrady czy dziecięce place zabaw były estetyczne i trwałe na kilka lat. Najlepszym sposobem na długotrwałą ochronę drewna jest dwukrotne zabezpieczenie go impregnatem do drewna - takim jak drewnochron, vidaron itp.

Malowanie impregnatami do drewna jest trudniejsze niż tradycyjnymi farbami olejnymi ponieważ impregnaty mają rzadką konsystencję i nakładane w nadmiernych ilościach ściekają w postaci nieestetycznych zacieków.

Malowanie rozpocznijmy do dokładnego wymieszania drewnochronu najlepiej mieszadłem mechanicznym - jest to bardzo ważne ponieważ podczas składowania farby pigment opadł na dno. Po wymieszaniu nakładamy farbę dowolnym pędzlem o obfitym włosiu. Po nałożeniu pierwszej warstwy odczekajmy 3-5 minut i dokładnie przetrzyjmy pomalowaną powierzchnię nienamoczonym pędzlem. Wszystkie zacieki ładnie się rozetrą a drewno uzyska wstępny kolor.

Drugą warstwę możemy nakładać po wyschnięciu pierwszej - przy słonecznej pogodzie pierwsza warstwa wyschnie po 2-3 godzinach. W chłodne dni z malowaniem drugiej warstwy poczekajmy do następnego dnia.

Nie należy malować drugiej warstwy zbyt wcześnie gdyż podczas malowania impregnat będzie rozpuszczał i ścierał pierwszą warstwę.
Inne artykuły w dziale:

© Copyright 2012-2023 poradybudowlane.com.pl | powered by: introNet