data aktualizacji: 14-06-2018, 10:53

Jaki leżak ogrodowy wybrać


wyświetleń: 3322Jaki leżak ogrodowy wybrać


Leżak ogrodowy powinien pasować stylem do ogrodu oraz do elewacji domu. W nowoczesnym ogrodzie najlepiej sprawdzą się leżaki z technorattanu lub metalowe. W klasycznym ogrodzie lub w stylu polskim najlepszym rozwiązaniem będą leżaki drewniane. Leżak zapewnia przyjemny odpoczynek, dlatego przy zakupie warto zwrócić uwagę na:

  • stopień regulacji oparcia
  • czy posiada poduszki lub materac, ewentualnie czy można dokupić oddzielnie model pasujący
  • ciężar leżaka - modele mobilne, które będziemy przenosić powinny być lekkie i poręczne, ewentualnie posiadać kółka
  • czy posiadają podłokietniki, zagłówki z możliwością regulacji, daszek przeciwsłoneczny i inne elementy zwiększające naszą wygodę w czasie odpoczynku w ogrodzie
  • jakość materiału, głównie pod kątem odporności na blaknięcie, gdyż będzie przez długi czas eksponowany na słońcu oraz możliwości prania w pralce
  • jeśli lubimy mieć w zasięgu ręki picie lub książkę warto do leżaka od razu dobrać mały stolik lub wybrać leżak z wysuwaną półeczką
  • sposób składania - najlepiej żeby leżak składał się łatwo, a po złożeniu zajmował jak najmniej miejsca


Najtańsze leżaki to te wykonane z plastiku. Do tego łatwo je utrzymać w czystości, mogą stać w ogrodzie bez względu na warunki pogodowe. Jednak tworzywo to nie należy do trwałych, przez co jest to najczęściej zakup na kilka sezonów.

Modele drewniane są już droższe, ale w tej cenie zyskujemy znacznie dłuższą żywotność. Wymagają jednak ochrony przed deszczem, dlatego powinny znaleźć się pod dachem lub być chowane w czasie złej pogody. Są stosunkowo ciężkie.

Leżaki z technorattanu stają się coraz bardziej popularne. Cenowo porównywalne do drewnianych jednak nieco bardziej odporne, mogą pozostać w ogrodzie na cały rok, co jest często kartą przetargową, gdy nie mamy pomieszczenia do przechowywania sprzętu ogrodowego zimą. Dostępne w różnych wariantach kolorystycznych, wyglądają estetycznie i nowocześnie.

Konstrukcja metalowa zapewnia wytrzymałość i solidność. Większość modeli dostosowana jest do obecności na dworze bez względu na warunki pogodowe. Dostępne w wielu wariantach - od klasycznych po nowoczesne.

Przy zakupie leżaka należy zatem wziąć pod uwagę zarówno wygodę, jak i jego estetykę. Jest to element wyposażenia naszego ogrodu, który może służyć nam przez lata.
Inne artykuły w dziale:

© Copyright 2012-2024 poradybudowlane.com.pl | powered by: introNet